Automatyzacja procesów produkcyjnych jako wyróżnik innowacyjnej firmy

Każdy manager odpowiedzialny za proces produkcyjny w firmie naturalnie dąży do skrócenia czasu trwania oraz zwiększenia zysków wynikających z danego zlecenia. Aby ułatwić sobie zadanie możemy wykorzystywać różnorodne narzędzia, jak np. systemy klasy ERP, dzięki którym możemy szybko i precyzyjnie harmonogramować i automatyzować produkcję.

Wstęp do nowoczesności

Planowanie i automatyzacja procesów produkcyjnych to nie tylko sposób na opanowanie i poprawne rozdzielanie wszystkich zadań związanych z wytwarzaniem dóbr. Korzystając z odpowiedniego oprogramowania jesteśmy w stanie produkować lepiej i sprawniej, a co za tym idzie

– sprawnie redukujemy koszty, poprawiając ich relację do zysków w bilansie finansów firmy. Nasi kontrahenci również stają się bardziej zadowoleni i przywiązani do nas, jeżeli umiemy dostarczyć produkt szybciej. Dodatkowym, lecz także pozytywnym efektem, jest poprawa wydajności pracy zarówno w przypadku maszyn, jak i zatrudnionych pracowników – jeżeli przydzielamy im zadania w odpowiedni sposób, dzięki dobrej organizacji będą oni w stanie wykonać więcej procedur mniejszym nakładem sił.

Automatyzacja to oszczędność czasu

Prawdą jest, że nawet najlepiej wykwalifikowany pracownik będzie wolniejszy od maszyny. Jeżeli jednak połączymy możliwości obu stron, zyskamy potężną przewagę nad przedsiębiorstwami produkującymi w tradycyjny sposób. Dzięki automatyzacji maszyny są w stanie sprawniej wykonywać swoje zadania, a my jesteśmy w stanie lepiej zaplanować przerwy techniczne czy przeglądy dla konkretnych jednostek. Z kolei pracownik, wspierany przez rozwiązania wynikające z pracy z systemem ERP, może łatwiej, bezpieczniej i efektywniej zarządzać pracą obsługiwanych przez siebie maszyn, kierując się wyznaczonymi zadaniami i procedurami.

Z punktu widzenia firmy takie połączenie to ogromna oszczędność czasu i kosztów. Przykładowo, jeżeli człowiek wykonuje daną czynność przez ok. 20 minut, z pomocą maszyny i odpowiednich procedur może to zrobić nawet 20 razy szybciej. Takie tempo ma wpływ nie tylko na obniżenie rachunku za energię, ale także pozwala obniżyć cenę jednostkową produktu, co czyni nas bardziej konkurencyjnymi na rynku. Niezależnie od tego, czy pracujemy w małym, czy w dużym przedsiębiorstwie, automatyzacja produkcji to przyszłość dla każdego podmiotu zajmującego się wytwarzaniem różnego rodzaju dóbr. Odpowiednio dobrany system klasy ERP pozwala nam znacząco wpłynąć na koszty i czas realizacji zlecenia, dzięki czemu stajemy się bardziej konkurencyjni na rynku.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here