Bezpieczeństwo w firmie

Zapewnienie bezpieczeństwa w przedsiębiorstwie jest niezmiernie istotne. Podstawą jest oczywiście przestrzeganie zasad BHP i PPOŻ, dzięki którym zapewniamy odpowiednie warunki do pracy. Działania zgodne z tymi wytycznymi zmniejsza ryzyko wypadków w pracy oraz występowania chorób zawodowych. Trzeba jednak mieć świadomość, że w wielu przypadkach to nie wystarczy, aby osiągnąć dobre warunki do pracy i stabilność w rozwoju firmy. Poniżej przedstawiam inne ważne systemy, które pomagają osiągnąć szeroko pojęte bezpieczeństwo w organizacji.

Bezpieczeństwo maszyn

W przedsiębiorstwach produkcyjnych bardzo ważne jest zapewnienie odpowiedniego bezpieczeństwa w odniesieniu do maszyn i całych linii produkcyjnych. Wszystkie urządzania muszą być zgodne z obowiązującymi na terenie Unii Europejskiej wymogami Dyrektywy Maszynowej. Ponadto w obszarach, gdzie może występować atmosfera wybuchowa konieczne jest także wdrożenie zasad ATEX. Norma ta odnosi się do prawidłowego wytyczania i oznakowania miejsc zagrożonych wybuchem, a także użytkowania urządzeń elektrycznych i mechanicznych, które się w nich znajdują. Dzięki wytycznym ATEX zapewniamy bezpieczeństwo wybuchowe oraz pożarowe w strefach szczególnego zagrożenia. Więcej informacji o wdrożeniu tej normy można znaleźć tutaj: https://www.bureauveritas.pl/services+sheet/bezpieczenstwo+wybuchowe+(atex)+i+bezpieczenstwo+pozarowe

Bezpieczeństwo informacji

W każdej firmie bardzo ważne są różnego rodzaju informacje. Dbanie o ich bezpieczeństwo jest kluczowe dla zapewnienia stabilności działania. Aby ograniczyć ryzyku utraty, wycieku, czy użycia danych przez osoby nieuprawnione warto wdrożyć system zarządzania bezpieczeństwem informacji zgodny z ISO 27001. To rozwiązanie dotyczy zarówno dokumentów papierowych, jak i przechowywanych w formie cyfrowej. Dzięki wprowadzeniu tego rozwiązania zyskujemy nie tylko bezpieczeństwo danych, ale też zaufanie klientów i kontrahentów, którzy mogą być pewni, że informacje o nich są odpowiednio chronione.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBaza danych excel
Następny artykułBazy danych sql

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here