Elektryczny kominek na ścianie – dlaczego warto się nim zainteresować

Trendy ekologiczne oraz przede wszystkim względy bezpieczeństwa to dwie przyczyny, dzięki którym biokominki stały się ostatnio tak popularne. Wśród nich prym wiodą niewielkie modele, które można z powodzeniem zawiesić na ścianie i które nawet gdy nie są używane, służą jako wspaniały element dekoracyjny. Ale ich siła i praktyczność nadal tkwi w tym, że dostarczają do pomieszczenia sporo ciepła.

Zaoszczędzona przestrzeń

Umieszczenie kominka elektrycznego na ścianie nie jest nowym rozwiązaniem, które dopiero pojawiło się w branży, ale do niedawna było bardzo rzadkim. Przeszkadzała w nim bowiem sama konstrukcja tradycyjnych kominków, które wymagały stałego punktu oparcia oraz dużej ilości miejsca. Wraz z wprowadzeniem na rynek biokominków sytuacja uległa znacznej zmianie. Wiszące biokominki okazały się wyjściem idealnym w pomieszczeniach, gdzie nie ma wiele wolnej przestrzeni. Ich umiejscowienie na ścianie pozwala zaś zaoszczędzić miejsce na podłodze i wykorzystać je do ustawienia mebli.

Aranżacyjna nowość

Tym samym wiszące biokominki jak https://www.komineo.pl/ mogą być również ciekawym i dość zaskakującym jak na polskie standardy sposobem urozmaicenia wnętrza. Same w sobie, nawet nierozpalone, są już interesującym elementem dekoracyjnym ze względu na swój niebanalny design. Po rozpaleniu ognia tworzą zaś niesamowite kompozycje ścienne, a do tego dzięki bliskości ściany i odbijających się na niej płomieni stają się wręcz bajkowym tłem na długie wieczory spędzane w domu.

Dostarczanie ciepła

Oczywiście bez względu na to, jak prezentują się elektryczne kominki na ścianie, jak wyglądają i czy pasują do wystroju wnętrza, ich główną rolą jest dostarczanie ciepła. Ponieważ to najczęściej niewielkie urządzenia, wykorzystywane są do ogrzewania jednego pomieszczenia, na przykład salonu, jadalni czy sypialni albo pokoju dziennego. W zależności od wybranego modelu, biokominki wiszące będą różniły się swoją mocą grzewczą. Im więcej palników, tym szybciej biokominek się nagrzeje i zacznie oddawać energię do otoczenia. Mniejsza liczba palników to z kolei dłuższy czas oczekiwania na ciepło.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here