Szkło hybrydowe czy hartowane

Decyzja o ochronie urządzenia za pomocą szkła i etui jest w dzisiejszych czasach niemal oczywista. Przynajmniej jeśli chodzi o szkło ochronne, ponieważ co do etui, to wciąż wiele osób nie decyduje się na jego zakup. Nic dziwnego, skoro case na telefon może w znaczny sposób wpłynąć na ergonomię urządzenia. Z ochroną ekranu problem ten jednak nie występuje, więc jedyną kwestią pozostaje wybór odpowiedniego produktu. A to nie jest takie łatwe, ponieważ na rynku istnieje wiele firm oferujących bardzo podobne rozwiązania. Rodzaje ochrony ekranu można jednak podzielić na szkła hartowane i szkła hybrydowe, a tutaj już łatwiej wskazać różnice. Jakie one są i która ochrona ekranu będzie w takim razie lepsza?

Szkło hybrydowe a hartowane

Co rozróżnia od siebie te dwa produkty? Cóż, najprościej mówiąc, szkło hybrydowe jest połączeniem szkła hartowanego i sztucznego, elastycznego komponentu. W praktyce różnica sprowadza się do elastyczności, która ma wpływ na wszystkie pozostałe cechy ochrony ekranu. Szkło hybrydowe dzięki elastyczności lepiej przylega do zakrzywionych ekranów, więc jest w zasadzie jedynym prawidłowym rozwiązaniem do tego typu urządzeń. Jego powierzchnia jest jednak mniej odporna na zarysowania, o czym warto pamiętać, jeśli nosimy telefon luzem w torebce lub plecaku.

Czy szkło hybrydowe chroni przed upadkiem?

Tak! I wbrew pozorom lepiej niż szkło hartowane! Elastyczność pozwala na lepsze rozprowadzenie siły podczas upadku, a dodatek sztucznego komponentu powoduje, że szkło hybrydowe po prostu nie pęka. Przy szkłach hartowanych często zdarza się, że pękają one na krawędziach zaledwie pod wpływem nacisku lub lekkiego wygięcia telefonu w kieszeni spodni.

Jakie szkło hybrydowe wybrać?

Jeśli już decydujemy się na zakup szkła hybrydowego, to nie warto oszczędzać. Dobrej jakości produkt odwdzięczy nam się trwałością nawet przez lata i będzie przy tym praktycznie niedostrzegalny na powierzchni ekranu. Szczególnie jeśli wybierzemy szkło hybrydowe pokrywające cały zakrzywiony ekran. Takie produkty oferuje na przykład firma 3mk, której szkła hybrydowe cieszą się dużą popularnością wśród właścicieli nowych telefonów.

Jakie szkło hartowane na telefon wybrać?

Jeśli mimo wszystko zdecydowaliśmy się na szkło hartowane, to zwróćmy uwagę w szczególności na jego twardość. W końcu jest ona głównym atutem tego typu ochrony ekranu. Dodatkowo, choć szkło hartowane nigdy nie będzie tak dopasowane jak hybrydowe, możemy zwrócić uwagę na jego grubość i technologię 2,5D, dzięki którym nieco ukryjemy obecność ochrony ekranu.

Które szkło lepsze? Hybrydowe czy hartowane?

Szkło hybrydowe jest rozwiązaniem nowszym i w ogólnym rozrachunku lepszym niż hartowane. To drugie nie gwarantuje bowiem takiego dopasowania do ekranu, a ochrona przed upadkiem jest raczej jednorazowa. Jeśli jednak nasz smartfon nie za często ląduje na podłodze, a nam zależy na jak najlepszej ochronie przed zarysowaniami, to faktycznie szkło hartowane może być lepszym wyborem. Z kolei jeśli nie wrzucamy telefonu luzem do torebki lub plecaka, to zdecydujmy się raczej na szkło hybrydowe. Szczególnie jeśli mamy zaokrąglony ekran i chcemy jego pełnej ochrony.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here