Zaprojektuj wymarzony regał, czyli wygoda mebli na wymiar

Ból chodzenia po sklepach z meblami oraz marketach z wyposażeniem wnętrz zna każdy, kto wprowadzał się do nowego mieszkania albo remontował własne. Tym bardziej, jeśli ma pomieszczenia o niestandardowych rozmiarach i wyglądzie (dużo kątów i skosów), więc dopasowanie do nich mebli w uniwersalnych wymiarach jest często niemożliwe. Z pomocą przychodzi możliwość zaprojektowania mebli na wymiar: można to zrobić samemu na stronach firm meblarskich albo poprosić projektanta.

Łatwość projektowania

Druga opcja jest jednak rzadko stosowana, bo większość firm z meblami jak https://www.fabrykamebli.pl/ posiada bardzo uniwersalne interfejsy do tworzenia mebli. Za ich pomocą klient może dowolnie zmieniać konfigurację regału, dodawać kolejne elementy, usuwać je, zmieniać liczbę półek, drzwiczek itp. Co ważne, ma też możliwość modyfikacji wielkości poszczególnych części w taki sposób, aby dopasować je do wnętrza w swoim pomieszczeniu. Ponieważ klient wszystko robi sam, musi osobiście wymierzyć wszystkie wymiary. W razie błędów czy pomyłek firma nie będzie już wprowadzała żadnych poprawek w produkcji.

Pomoc projektanta

Jeśli natomiast klient woli zdać się na doświadczenie fachowca, może powierzyć zadanie zaprojektowania mebli na wymiar komuś, kto ma o tym większe pojęcie. Najczęściej jest to pracowni firmy wykonującej meble, ale również zewnętrzny architekt czy dekorator. Tutaj również ważne jest dokładne zdjęcie miary, aby przy montażu mebli wszystko przebiegło bez problemu, a każdy element z łatwością wszedł na swoje miejsce.

Składanie na miejscu

Kupując meble na wymiar ma się też do wyboru opcję zakupu już gotowych mebli, które są przywożone w całości, albo mebli w częściach, które składa się samemu (lub za opłatą robią to pracownicy sklepu meblowego). To drugie rozwiązanie jest w Polsce jeszcze mało popularne, ale można je spotkać w dużych sklepach z meblami i u profesjonalnych sprzedawców. Dla klienta oznacza zwykle większe oszczędności (także przy transporcie), ale i konieczność samodzielnego ich złożenia, co nie zawsze wydaje się dobrym pomysłem.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here