Biuro rachunkowe z Poznania

Wiele firm z Wielkopolski które poszukuje fachowego wsparcia w zakresie rachunkowości, decyduje się na skorzystanie z usług biura rachunkowego. Podobnie jak w innych branżach, także i w przypadku branży księgowej, nie istnieje firma, która zajmuje się wszystkim i dla wszystkich. Gdzie zatem znaleźć biuro rachunkowe z Poznania, które rozlicza ryczałt i świadczy obsługę kadr i płac?

Co nazywamy ryczałtem ewidencjonowanym?

To (w dużym uproszczeniu) najprostsza forma opodatkowania dla osób zajmujących się prowadzeniem działalności gospodarczej o charakterze jednoosobowym lub spółki osobowej. Firma wówczas ma obowiązek rozliczać podatek od generowanego przychodu. Jednocześnie przedsiębiorca nie zyskuje możliwości pomniejszenia płaconego podatku o koszt, który jest związany z jego uzyskaniem.

Czy każdy może skorzystać z ryczałtu?

Niestety nie. Rozliczanie ryczałtu ewidencjonowanego nie jest możliwe dla osób, które zajmują się m.in.:

 • zakupem i sprzedażą wartości dewizowych,
 • prowadzeniem aptek i punktów aptecznych,
 • świadczeniem pożyczek pod zastaw (czyli tzw. lombardami),
 • sprzedażą i skupem części oraz akcesoriów do rozmaitych pojazdów mechanicznych,
 • świadczeniem usług, które znajdują się w załączniku nr 2 do ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym (tj. biura rachunkowo-księgowe, agencje marketingowe, podmioty prawne jak adwokaci i radcowie prawni czy biura projektowe o charakterze architektonicznym i inżynierskim).

Jakie są stawki opodatkowania w przypadku ryczałtu?

Przedsiębiorca rozliczający się z Urzędem Skarbowym poprzez ryczałt ewidencjonowany może mieć różne stawki opodatkowania. Ich wielkość jest uzależniona od charakteru prowadzonej działalności gospodarczej – osoby parające się tzw. wolnymi zawodami są objęte ryczałtem w wysokości 20%, natomiast w przypadku gastronomii (wykluczającej sprzedaż napojów zawierających powyżej 1,5% alkoholu) – np. 3%.

Co obejmuje obsługa kadrowo płacowa?

Zatrudnienie nowego pracownika do firmy wiąże się z koniecznością prowadzenie niezwykle obszernej i szczegółowej dokumentacji. Praktycznie każdy nowy członek zespołu musi odbyć odpowiednie badania lekarskie, obowiązkowe szkolenia BHP czy przejść niezbędne szkolenia przed rozpoczęciem nowych obowiązków. Oprócz powyższych istnieją jeszcze dwie niezwykle istotne kwestie:

 • wynagrodzenie,
 • ewidencja nieobecności i zarządzania urlopami.

Niewielkie firmy zatrudniające kilku pracowników, choć jest to bardzo uciążliwe, zwykle starają się prowadzić obsługę kadrowo-płacową samodzielnie. W sytuacji gdy przedsiębiorstwo stanowi miejsce pracy dla większej liczby osób pojawia się znacznie więcej obowiązków. W skład tego wchodzi m.in. system przyznawania premii, uzyskiwanie dopłat do stanowisk pracy czy typowe dokumenty rozliczeniowe (np. PIT-11). Nie trudno jest stwierdzić, że ilość obowiązków może okazać się tak duża, że sparaliżuje pracę księgowego lub właściciela przedsiębiorstwa.

Czy warto zdecydować się na usługi biura rachunkowego?

Firmy zajmujące się pomocą w zakresie księgowości stanowią niezwykle duże odciążenie dla przedsiębiorców małego i dużego formatu. Powierzenie im dokumentacji pozwala na zaoszczędzenie czasu i energii właścicieli, którzy mogą skupić się na prowadzeniu biznesu i dążyć do uzyskania upragnionego tytułu lidera na rynku.

Ponadto dobre biuro rachunkowe pozwala uniknąć wielu wpadek i zaoszczędzić pieniądze zapewniając np. terminowe rozliczenia z kontrahentami czy opłacanie podatków oraz właściwe przechowywanie niezbędnych dokumentów w przypadku kontroli Urzędu Skarbowego lub innej instytucji.

Jak znaleźć dobre biur rachunkowe z Poznania?

Internet jest pełen ofert firm świadczących pomoc w zakresie księgowości, które różnią się od siebie wieloma kwestiami np. kosztami współpracy, oferowanymi usługami czy doświadczeniem. Szukając biura rachunkowego w Poznaniu w Internecie najlepszym sposobem będzie wpisanie w wyszukiwarkę interesującej nas usługi wraz z dodaniem do niej nazwy miasta – Poznań.

Dzięki frazom: „usługi rachunkowe Poznań” lub „obsługa kadrowo płacowa Poznań” z całą pewnością można znaleźć firmę, która pozwoli sprostać wymaganiom konkretnego przedsiębiorcy. Co warte podkreślenia, znaczna część biur rachunkowych oferuję współprace online – dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na zatrudnienie księgowego w formie outsourcingu.

Jednym z najchętniej polecanych biur rachunkowych w Poznaniu jest AK-PLUS Biuro Rachunkowe Anna Klupczyńska. Świadczy ono kompleksowe usługi rachunkowe dla MMŚ przedsiębiorstw. Z biurem można skontaktować się w następujący sposób:

 1. osobiście: ul. Wojciecha Bogusławskiego 30/5, 60-214 Poznań
 2. telefonicznie: +48 601 781 634
 3. mailowo: e-mail: kontakt@biurorachunkowe-poznan.eu
 4. poprzez formularz na stronie: www.biurorachunkowe-poznan.eu

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here