wzór listu motywacyjnego

Aplikując na nowe stanowisko pracy, każdy kandydat powinien zadbać o to, by wyróżnić się na tle innych. Podczas trwania procesu rekrutacji do przyszłego pracodawcy trafiają setki dokumentów CV. Aby otrzymać szansę zaprezentowania swoich umiejętności na rozmowie kwalifikacyjnej, wysłane przez nas dokumenty muszą nie tylko być najwyższej jakości, ale także podkreślać atuty, które będą najbardziej wartościowe dla przyszłego pracodawcy.

W dokumencie CV często trudno jest zamieścić wszystkie nasze umiejętności, zwłaszcza te miękkie, dlatego, mimo że nie każdy pracodawca wymaga dostarczenia listu motywacyjnego, zdecydowanie warto go napisać. Już samo dostarczenie listu, nawet gdy nie był on wymagany, wyróżni nas na tle pozostałych kandydatów.

Internet pełen jest gotowych stron proponujących wzory listów motywacyjnych. Przykładowy wzór listu motywacyjnego znajdziesz na stronie: www.aplikuj.pl/cv/wzory-listow-motywacyjnych/.

O czym i jak pisać w liście motywacyjnym?

Na wstępie należy zadbać o to, aby każdy list motywacyjny był skierowany indywidualnie do pracodawcy, do którego składamy aplikację. Rekruterzy szybko wyłapują listy pisane masowo, zdecydowanie na korzyść kandydata zadziała ten napisany w odpowiedzi na konkretne ogłoszenie.

Przeczytaj też: https://twojepajeczno.pl/porady/list-motywacyjny-dlaczego-warto-go-napisac/

W trakcie pisania miej przy sobie ogłoszenie, na które aplikujesz. Sprawdź jakie umiejętności są wymagane i jeśli je posiadasz, szczególnie je podkreśl.
Pisząc list, opisz dokładnie czym zajmowałeś się na poprzednich stanowiskach, nie zapominaj o umiejętnościach miękkich.

Ważną częścią listu jest zaprezentowanie swoich osiągnięć, opisz realizację stawianych ci celów i to jak je osiągnąłeś, wskaż, które z twoich cech ci w tym pomogły.
Obowiązkowo wspomnij o wszelkich dodatkowych inicjatywach, które podjąłeś, może któreś z twoich działań miały szczególny wpływ na działanie zespołu lub organizacji?
Każdy z nas oprócz szeregu zalet, które już opisałeś, posiada również wady, w liście motywacyjnym wskaż, że jesteś ich świadom oraz pokaż, jak codziennie nad nimi pracujesz.

Nie zapomnij napisać, dlaczego zależy ci na pracy w organizacji, do której aplikujesz. W tym miejscu wspomnij również o wartości, którą wniesiesz do firmy po zatrudnieniu właśnie ciebie. Wskaż, dlaczego to właśnie ty jesteś odpowiednim kandydatem na to stanowisko.
Na koniec, koniecznie sprawdź, czy w treści listu nie popełniłeś literówek oraz błędów ortograficznych. Możesz poprosić przyjaciela, aby przeczytał twój list i podzielił się z tobą spostrzeżeniami na jego temat.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here