dobre ubezpieczenie OC

Wielu Polaków narzeka na wysokie składki na ubezpieczenie OC. Do tej grupy zaliczają się zwłaszcza kierowcy, którzy nie mogą liczyć na zniżki za bezszkodową jazdę, a także osoby młodsze i posiadające prawo jazdy od niedawna. Zakres polisy OC jest regulowany ustawowo, dlatego każde towarzystwo ubezpieczeniowe ma podobną ofertę, a w grę wchodzą jedynie dodatkowe usługi, na przykład ubezpieczenie opon. Z reguły szukamy więc najtańszej oferty. Oto kilka sposobów na obniżenie składek.

Współwłasność auta

Bodaj najpopularniejszym rozwiązaniem służącym obniżeniu kosztów OC, jakie stosują młodzi kierowcy jest współwłasność auta z jednym z członków rodziny. Składki wyliczane są wówczas w korzystniejszy sposób w oparciu o zniżki przysługujące bardziej doświadczonemu współwłaścicielowi. Wystarczy wspomnieć, że kierowcy legitymujący się latami bezszkodowej jazdy mogą liczyć na stawkę niższą o 60, a nawet 70%. Do tego można dodać jeszcze wiek kierowcy i dłuższy okres posiadania prawa jazdy, jednak w tym przypadku wysokość zniżki, a konkretnie algorytm z którego ona wynika, pozostaje tajemnicą towarzystwa ubezpieczeniowego. Jedno jest pewne – to się opłaca.

Rejestracja pojazdu poza miejscem zameldowania

Ten sposób na obniżenie składki OC dotyczy osób, które mieszkają na stałe poza miejscem zameldowania. Chociaż zwykle przeprowadzamy się do większych miast, gdzie ubezpieczenie jest droższe, zdarzają się także odwrotne sytuacje. Stawki za ubezpieczenie OC są silnie zróżnicowane regionalnie, ale niemal zawsze mniej na ubezpieczenie wydają mieszkańcy wsi i małych miast. Jeśli więc pochodzimy z dużego ośrodka, w którym jesteśmy zameldowani, ale mieszkamy w mniejszej miejscowości, to właśnie tam warto zarejestrować pojazd. Korzyść może być naprawdę wymierna, a do urzędu wystarczy najczęściej dostarczysz dokument poświadczający nasz stały pobyt, na przykład umowę najmu mieszkania.

Porównanie wielu ofert

Oferty poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych w zakresie polisy OC są bardzo zróżnicowane cenowo. Aby znaleźć najkorzystniejszą, warto zapoznać się z ich jak największą liczbą. Obecnie nie wymaga to odwiedzania wielu ubezpieczycieli, a nawet stacjonarnego pośrednika. Wystarczy skorzystać z internetowej porównywarki ubezpieczeniowej, takiej jak KioskPolis, gdzie swoje propozycje prezentują wiodące towarzystwa ubezpieczeniowe działające na polskim rynku. Oprócz korzyści finansowych zyskujemy w ten sposób także cenny czas, ponieważ kalkulacji dokonujemy bez wychodzenia z domu w dowolnym momencie.

Taniej w pakiecie i przez internet

Dobra porównywarka ubezpieczeniowa pozwala zakupić polisę online bez wychodzenia z domu. Otrzymamy ją wówczas na wskazany adres mailowy. Zakup ubezpieczenia OC przez internet jest zazwyczaj tańszy. Kolejna oszczędność wyniknie natomiast z ewentualnego zakupu pakietu, na przykład OC + AC. Towarzystwa ubezpieczeniowe są wówczas skłonne do udzielenia naprawdę pokaźnej zniżki.

Więcej sposobów na obniżenie składki OC można znaleźć pod tym adresem:

https://kioskpolis.pl/jak-znalezc-najtansze-ubezpieczenie-oc/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here