Czym kierować się wybierając internet światłowodowy

Jak wybrać najkorzystniejszy internet światłowodowy? Do domowej sieci podłączamy już nie tylko komputer, ale również smartfony, tablety, telewizory i inne urządzenia. Dlatego tak istotne jest niezawodne łącze o odpowiedniej przepustowości. Podpowiadamy, czym się kierować podczas poszukiwań właściwego dostawcy i pakietu, który będzie spełniał wszystkie oczekiwania.

Dlaczego warto wybrać internet światłowodowy?

Światłowód to obecnie najnowocześniejszy sposób na korzystanie ze stabilnego internetu zarówno w domowych, jak i w firmowych warunkach. Dzięki wykorzystaniu fal świetlnych w tej technologii przesyłanie danych jest praktycznie niezakłócone, a sama przepustowość łącza jest bardzo wysoka. Internet światłowodowy, w przeciwieństwie np. do internetu radiowego, gwarantuje stałą prędkość, a na jego działanie nie wpływają warunki pogodowe czy urządzenia generujące pole elektromagnetyczne. Czym w takim razie kierować się podczas wyboru internetu światłowodowego?

Cena i dostępność pakietów

Jak w przypadku wielu innych usług, tak i wybierając internet, najczęściej zwracamy uwagę na cenę. Warto porównać ceny poszczególnych dostawców, nim podejmiemy ostateczną decyzję. Poza internetem światłowodowym w ofercie dobrego dostawcy możemy spotkać się z łączonymi usługami. Warto się nad nimi pochylić – zamiast np. korzystać z dwóch różnych dostawców telewizji i internetu lepiej połączyć te usługi w pakiet. Pozwoli to jednocześnie obniżyć cenę za pojedyncze usługi.

Prędkość łącza

Jednym z najważniejszych aspektów wyboru internetu światłowodowego jest jego prędkość, która powinna być dobrana pod nasze potrzeby. Jak wiele osób będzie korzystać z internetu jednocześnie? Do czego stałe łącze będzie nam potrzebne – praca (przesyłanie plików, rozmowy wideo), gry online, korzystanie z serwisów streamingowych? Czy do sieci będzie podłączone tylko jedno urządzenie, czy kilka/kilkanaście? Odpowiedzi na te pytania pozwolą nam łatwiej dobrać szybkość internetu.

Sprawdź zasięg internetu z Fiberlink

Szukasz sprawdzonego dostawcę internetu? Sprawdź lokalne firmy zamiast tych, które działają w całej Polsce i rzadziej docierają do mniejszych miejscowości. Fiberlink działa na terenie województwa małopolskiego. W ramach internetu światłowodowego proponujemy trzy warianty przepustowości łącza:

  • Fiber 150/15 Mb/s – to propozycja dla osób, które chcą mieć bezproblemowy dostęp do sieci w ramach przeglądania stron internetowych i innych, podstawowych czynności,
  • SuperFiber 400/30 Mb/s – świetnie sprawdzi się w przypadku osób, które korzystają z serwisów streamingowych lub potrzebują stałego łącza do wideokonferencji czy przesyłania plików,
  • UltraFiber 900/50 Mb/s – to internet dla wymagających – osób, które pracują w domu i u których z zasobów sieci korzysta kilka osób jednocześnie. Idealne rozwiązanie dla rodziny z dziećmi, które już obsługują urządzenia elektroniczne, grają w gry online i korzystają z serwisów streamingowych.

Fiberlink dociera do miejscowości w powiecie myślenickim, wadowickim, wielickim, krakowskim i bocheńskim.. Sprawdź naszą ofertę i wybierz najszybszy internet w Twojej okolicy!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here