Jak osłonić otwarte palenisko w kominku?

Kominki z otwartymi paleniskami prezentują się bardzo efektownie, ale nie są w pełni bezpieczne. W jaki sposób można osłonić palenisko w takim kominku?

Kominki możemy podzielić na dwie główne kategorie – kominki z wkładem kominkowym, czyli tak zwane kominki zabudowane, a także kominki z otwartym paleniskiem, w których płomienie nie są osłonięte.

Obecnie kominki z otwartymi paleniskami są spotykane coraz rzadziej, ale nadal możemy zobaczyć je w wielu domach jednorodzinnych oraz w innych obiektach. Kominki te są bardzo efektowne, ponieważ możemy podglądać w nich wesoło trzaskający ogień, ale nie są także w pełni bezpieczne – otwarte palenisko zwiększa ryzyko poparzeń, a wysypujące się z niego iskry mogą zniszczyć podłogę.

Zabezpieczanie otwartego paleniska w kominku

Jeśli właściciel kominka z otwartym paleniskiem chce je zabezpieczyć, wcale nie musi decydować się na montowanie wkładu kominkowego – alternatywnym rozwiązaniem są drzwiczki kominkowe dopasowane do paleniska.

Dodatkowe drzwi do kominka zapewniają maksymalną ochronę – osłaniają płomienie i dodatkowo mogą poprawić estetykę całego kominka.

W sklepach możemy znaleźć gotowe drzwi kominkowe, ale nie zawsze możemy dopasować je indywidualnie do konstrukcji konkretnego kominka. W takim przypadku rozwiązaniem są drzwiczki kominkowe na wymiar, czyli dopasowane specjalnie do danego paleniska.

Gdzie można kupić drzwiczki do kominka na wymiar?

Aktualnie drzwiczki do kominka na wymiar można zakupić również w Polsce. Oferuje je między innymi firma IGNIF z Koszalina, która ma wieloletnie doświadczenie w branży.

Firma IGNIF swoim klientom oferuje nie tylko drzwiczki kominkowe na indywidualne zamówienie, ale również wkłady i kasety kominkowe. Jej wyroby powstają z najwyższej jakości materiałów dla maksymalnego bezpieczeństwa, trwałości oraz estetyki, aby zadowolić każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta.

Z dostępnymi modelami drzwiczek do kominka od firmy IGNIF możemy zapoznać się już teraz na jej stronie internetowej pod adresem: ignif.com.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here