Jak zabezpieczyć dom przed włamywaczami

Urządzanie mieszkania to nie tylko funkcjonalność w pomieszczeniach i estetyczny wygląd. W zasadzie, już na samym początku powinno się mieć na uwadze to, jak ochronić swoją posesję przed złodziejami. Zabezpieczenia domu to podstawa, szczególnie w większych nieruchomościach. Co wybrać, by czuć się bezpiecznie? Jaki system alarmowy bezprzewodowy do domu będzie najlepszy?

Najważniejsze to zaplanować wszystko konkretnie i „na chłodno”. Nie ma sensu popadać w skrajności i instalować alarmy w niepotrzebnych miejscach. Co z tego, że wejściowe drzwi główne będą miały kilka zabezpieczeń, kiedy wejście od strony tylnej nie będzie miało żadnych? Do sprawy trzeba podejść logicznie. Jeśli mieszkamy w sąsiedztwie innych domów, warto zamontować prostą syrenę zewnętrzną, która dźwiękiem i światłem odstraszy potencjalnego włamywacza, a zainteresowanie sąsiadów dodatkowo zniechęci go do kontynuacji napadu.

Znacznie bardziej dokładnym zabezpieczeniem jest bezprzewodowa czujka ruchu. Jak nazwa wskazuje, służy do wykrywania ruchu na chronionym obszarze. Taki sprzęt, używając fal radiowych, przesyła impuls do odbiornika, który informuje sygnałem dźwiękowym o niecodziennej przeszkodzie na posesji. Najczęściej wykorzystuje się dwa typy czujników ruchu:

– PIR (reagują na pojawienie się obiektu o innej temperaturze),
– PIR-WM (tzw. czujki dualne; bardziej odporne na wszelkiego rodzaju fałszywe alarmy spowodowane zmianami temperatury).

Wiele czujników posiada także funkcję, która umożliwia wykrywanie zwierząt, dzięki czemu alarmy nie włączają się niepotrzebnie (funkcja PET). Jest to szczególnie istotny aspekt dla posiadaczy czworonogów.

Ciekawą i nowoczesną opcją na zabezpieczenie domu jest również bezprzewodowy czujnik otwarcia drzwi. Kontroluje on czy okna lub drzwi pozostały zamknięte po opuszczeniu przez nas domu. Jeśli konkretne skrzydło, na którym zamontowana jest czujka, zostało otwarte mimo naszej nieobecności, do aplikacji wysyłana jest informacja ostrzegawcza. Przydaje się również przy różnego rodzaju kabinach, szafach, roletach czy wejściu garażowym.

Warto zadbać o bezpieczeństwo we własnym domu. W końcu to nasz najcenniejszy azyl.

Przeczytaj też: Monitoring na działce

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here