Jak zrobić stronę internetową

Rozwój branży e-commerce, czyli branży handlu internetowego przyczynił się do tego, że coraz więcej osób myśli o spróbowaniu swoich sił w tym biznesie. Rynek e-commerce został wyceniony na około 40 miliardów w Polsce zeszłego roku, co naprawdę może robić wrażenie. Dlatego też wiele osób decyduje się na otwarcie własnego sklepu internetowego. Takie rozwiązanie daje nieograniczone możliwości zarabiania pieniędzy, ponieważ sklepów internetowych możemy prowadzić dowolną ilość. Ponadto e-commerce jest zajęciem na swój sposób prestiżowym, ponieważ pozwala na pracę z dowolnego miejsca na ziemi, mając do dyspozycji jedynie laptopa z dostępem do internetu.

Bardzo dużą zaletą prowadzenia sklepu internetowego jest brak formalności, które wiążą się z prowadzeniem stacjonarnego sklepu. Formalności te często bywają zupełnie niezwiązane z biznesem, który prowadzimy. Mowa oczywiście o formalnościach związanych, np. z wynajęciem lokalu. W przypadku prowadzenia sklepu internetowego nie musimy martwić się takimi rzeczami, w związku z czym możemy prowadzić kilka sklepów jednocześnie. Do tworzenia sklepów internetowych używa się oprogramowania sklepowego, czyli tzw. programów CMS. Jest to rozwiązanie niezwykle wygodne, jednak posiada ono wiele wad.

Pierwszą z nich jest konieczność przedłużania abonamentu co miesiąc, ponieważ w innym wypadku nasz sklep przestanie działać. Wszystkie dane naszego sklepu są bowiem przechowywane na platformie, za którą co miesiąc musimy zapłacić. Dlatego też możemy w każdej chwili stracić dostęp do danych naszego sklepu internetowego, jeśli nie opłacimy subskrypcji. Kolejną wadą tego typu rozwiązania jest brak możliwości stworzenia sklepu na rynek polski.

Jak zrobić stronę internetową?

Jak widać, oprogramowanie sklepowe mimo swojej wygody, posiada również kilka wad, dlatego lepiej rozważyć inne możliwości. Najlepszym rozwiązaniem jest stworzenie sklepu internetowego w oparciu o narzędzie WordPress oraz powiązaną z nim wtyczkę WooCommerce. WordPress to system zarządzania treścią, dzięki któremu możemy w prosty sposób dodawać oraz edytować treści na naszej stronie internetowej. Można powiedzieć, że jest to narzędzie, które pozwala stworzyć naszą stronę internetową od podstaw, bez konieczności znajomości skomplikowanych języków programowania. WooCommerce to z kolei wtyczka, która pozwala na dodawanie produktów do sklepu internetowego, tworzenie cen, promocji oraz dodawanie procesorów płatniczych.

W internecie możemy znaleźć całą masę płatnych kursów dotyczących obsługi WordPressa i uważam, że warto zainwestować swoje pieniądze w to, aby nauczyć się sprawnie korzystać z tego narzędzia, ponieważ raz nabyta wiedza będzie służyła nam przez wiele lat. Dzięki umiejętności tworzenia stron przy pomocy WordPressa możemy nawet znaleźć zatrudnienie jako osoba specjalizująca się w tej dziedzinie, co otwiera przed nami różne możliwości. Jeśli jednak nie chcemy wydawać pieniędzy na naukę WordPressa, to w internecie możemy znaleźć darmowe poradniki, dzięki którym nauczymy się, na przykład, jak założyć bloga na wordpress.

Zakładanie bloga na WordPress

Blog jest jednym z najprostszych typów strony internetowej i można go założyć bardzo szybko, dlatego też wiele poradników zostało stworzonych właśnie w oparciu o tworzenie bloga. Sam WordPress wśród blogerów uznawany jest za narzędzie absolutnie niezbędne. Istnieje kilka serwisów, dzięki którym obsługa WordPressa może stać się dla nas dużo prostsza. Jednym z nich jest serwis stworzycstrone.pl. Znajdziemy tam wiele ciekawych porad dotyczących tworzenia stron internetowych.

Dzięki tej stronie dowiemy się na przykład jak wybrać domenę lub jak zainstalować WordPressa. Najważniejsze jest jednak to, że znajdziemy tam poradnik krok po kroku jak zrobić własną stronę www. Jest to obszerny, prawie 40 minutowy film, w którym wytłumaczone są wszystkie zagadnienia dotyczące obsługi WordPressa oraz pokazany jest proces tworzenia strony od momentu wybrania motywu, aż do chwili stworzenia w pełni funkcjonalnej strony internetowej. Tworzenie strony na wordpressie z pomocą stworzycstrone.pl może okazać się świetnym rozwiązaniem dla wielu początkujących osób.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here