Jaką pościel dla niemowlaka wybrać

Wybór pościeli dla niemowlaka

Kiedy wybieramy pościel dla naszego dziecka musimy zapoznać się z licznymi opiniami na temat różnych produktów. Wśród wyprawki dla dziecka znajduje się bowiem zarówno poduszka i kołderka jak i inne akcesoria, które używa się podczas snu dziecka. Najważniejsze jest jednak to, by pościel dla niemowlaka spełniała normy bezpieczeństwa, była komfortowa dla malucha oraz zapewniała optymalne warunki snu. Niemowlak po narodzinach spędza bowiem większość czasu w łóżeczku. Musimy zapewnić mu więc jak najlepsze warunki.

Jaką pościel dla dziecka wybrać?

W skład pościeli dla niemowlaka wchodzi najczęściej kilka elementów. Należą do nich rożek, który sprawdza się na samym początku po narodzinach dziecka. Kolejnym elementem jest kołderka lub kocyk, a także poszewka na kołdrę. Niezbędne w łóżeczku jest również prześcieradło. Wielu rodziców zamiast kołdry decyduje się na zakup śpiworka do spania, który jest doskonałym pomysłem zwłaszcza dla maluchów, które bardzo się wiercą. Do wyposażenia dziecięcej wyprawki można również dołożyć ochraniacz na łóżeczko, jednak nie jest to niezbędne. Wielu ekspertów wręcz odradza stosowanie ochraniaczy do łóżeczka zwłaszcza dla najmniejszych maluchów. Lista jest więc długa i rodzice mają z pewnością wiele wątpliwości co warto wybrać. Należy pamiętać, że na samym początku w łóżeczku dziecięcym nie powinno być żadnej poduszki. Dziecko powinno bowiem leżeć na płasko, gdyż taka pozycja jest dla niego najbezpieczniejsza.
Wybierając pościel do łóżeczka dziecięcego należy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Pierwszym niezwykle ważnym jest surowiec z jakiego uszyta jest pościel. Ważne jest, by wybrać tą z atestami. Kolejnym ważnym aspektem jest wymiar i konstrukcja pościeli oraz jej wzornictwo.

Jakie surowce stosuje się w pościeli dla niemowląt

Pościel dla niemowlaka można uszyć z różnych materiałów. Jednym z nich, niezwykle popularnym jest tkanina bawełniana. Im miększa bawełna tym lepsza. Równie dobrym materiałem jest wiskoza bambusowa. Jest to surowiec o właściwościach przeciwgrzybiczych oraz higroskopijnych. Do wypełnienia pościeli dla dziecka najlepszym materiałem jest poliester. Można go bowiem często prać, co sprzyja zachowaniu higieny noworodka i niemowlaka. Kupując prześcieradło warto postawić na te bawełniane wyposażone w gumkę na obwodzie. W ten sposób prześcieradło będzie doskonale dopasowane i nie będzie się zsuwało z łóżeczka. Prześcieradło oraz pościel należy oczywiście dopasować rozmiarem do łóżeczka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here