Najlepszy wyciąg narciarski w Szczyrku

Wybierając ośrodek narciarski, bez wątpienia zwracasz uwagę nie tylko na same trasy, ale także na inne udogodnienia, takie jak: szybkie wyciągi, wypożyczalnię sprzętu, parking czy zaplecze gastronomiczne. Wszystko ma bowiem znaczenie, jeśli zabawa ma być przednia. W Szczyrku świetnie rozumieją narciarzy, a nowoczesny wyciąg z sześcioosobową kanapą jest na to najlepszym dowodem. Sprawdź więc, gdzie warto wykupić skipass i zaplanować zimowe ferie na nartach.

Wyciągi narciarskie w Szczyrku – które najlepsze są dla rodzin?

Na rodzinnych wakacjach na nartach z pewnością nie szukasz jedynie emocji czy adrenaliny, ale przede wszystkim komfortu i bezpieczeństwa. Wystarczy, że wyciąg orczykowy nie jest odpowiednio dostosowany dla poczatkujących czy mniejszych narciarzy, by dobry nastrój szybko prysł.

Jeśli jednak wybierzesz wyciągi narciarskie w Szczyrku, to przekonasz się, że w tym mieście mile widziani są i doświadczeni narciarze i amatorzy sportów zimowych. Tutaj szczególnie polecany jest bezpieczny i wygodny wyciąg narciarski widokowy w Beskid Sport Arena. To chyba najlepszy wyciąg w Szczyrku dla początkujących narciarzy. Nawet mniejsze dzieci poradzą sobie na nim z wsiadaniem i wysiadaniem.

Warta uwagi jest też 6-osobowa kanapa, idealna zwłaszcza dla większych rodzin. Nowoczesny wyciąg jest monitorowany, dzięki czemu kanapa może zostać zatrzymana, jeśli ktoś ma problem z wysiadaniem bądź wsiadaniem.

Jaką przepustowość powinien mieć wyciąg narciarski?

W sezonie zimowym chętnych do jazdy na nartach zdecydowanie nie brakuje. To więc, ile osób może obsłużyć dany wyciąg narciarski, jest często bardzo ważną informacją dla narciarzy. Jak zatem prezentują się pod tym względem warunki narciarskie w Szczyrku?

Na uwagę zasługuje przede wszystkim nowoczesna i niezwykle szybka kolej linowa w BSA. Dzięki temu, że kanapa zabiera za jednym razem aż sześciu narciarzy, jej przepustowość wynosi 2200 osób na godzinę. Wcale nie gorzej prezentuje się sytuacja z wyciągami orczykowymi. Np. w BSA funkcjonują dwa. Jeden talerzykowy niewyprzęgany z przepustowością 800 osób na godzinę (idealny dla początkujących) i drugi sportowy talerzykowy wyprzęgany (dla zaawansowanych narciarzy) z przepustowością 900 osób na godzinę.

Takie liczby zdecydowanie przekonują do tego, by to właśnie w Szczyrku, w Beskid Sport Arenie spędzić zimowy urlop na nartach. Dla porównania niektóre wyciągi talerzykowe w sąsiedniej Wiśle charakteryzują się przepustowością maksymalnie 600 osób na godzinę.

Gdzie znajdziesz nowoczesny wyciąg, ale i świetną szkołę narciarską?

Wyciągi narciarskie w Szczyrku są tak przystosowane, by do białego szaleństwa animować także początkujących narciarzy. To również przekonuje do tego, by to właśnie tutaj rozpocząć swoją przygodę z zimowymi sportami, ponieważ zarówno na dorosłych, jak i dzieci w Szczyrku czeka profesjonalna szkoła narciarska. Kursy są tak zaplanowane, by nawet w ciągu jednego dnia dobrze opanować podstawy, a potem  do woli korzystać już z bezpiecznego wyciągu talerzykowego czy kolejki linowej i próbować swoich sił na trudniejszych trasach narciarskich.

Na początku wybieraj jednak zawsze coś łatwiejszego, np. trasę na 200 metrów z maksymalnym nachyleniem 12%. Wolisz dłużej ćwiczyć pod okiem instruktora? Wybierz kursy również z zaawansowanej jazdy na kilka dni albo na cały weekend. W ośrodku narciarskim Beskid Sport Arena funkcjonuje też dobrze zaopatrzona wypożyczalnia nart. Będzie znaczniej korzystniej wypożyczyć sprzęt na dwa dni i więcej, niż przepłacać na zakupie drogiego sprzętu w szczycie sezonu.

Gdzie kupić skipass w Szczyrku?

Jeśli do Szczyrku przyjeżdżasz na jeden dzień, albo tylko na weekend, to z pewnością nie chcesz marnować wielu godzin na stanie w kolejkach, by kupić karnet na przejazdy. Mamy dla Ciebie jednak dobrą wiadomość – skipass w Szczyrku wygodnie zakupisz także online. To zdecydowanie najlepsze rozwiązanie, nawet jeśli planujesz dłuższy urlop na stokach narciarskich w Szczyrku. Po co tracić niepotrzebnie czas i przy okazji psuć sobie humor?

Beskid Sport Arena ma tutaj jeszcze jedno udogodnienie, nie musisz kupować skipassu na cały dzień, jeśli planujesz na narty przyjechać np. dopiero późnym wieczorem. W ośrodku możesz kupić karnet na krótszy okres, ale z możliwością przedłużenia, także online.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here