Z jakich aplikacji zakupowych chętnie korzystają Polacy?

Zakupy robimy codziennie albo raz na jakiś czas – wszystko w zależności od tego, jak je sobie rozplanujemy. Właśnie – planowanie. Coraz częściej służą nam do tego specjalne, wygodne aplikacje zakupowe. Wszystkie znajdziemy na popularnym Androidzie. Polska to kraj, gdzie świadomość konsumencka wciąż rośnie, chcemy kupować mądrze, nie wyrzucać jedzenia oraz nie wydawać pieniędzy na produkty, które zawierają nie do końca zdrowe substancje. Co więc warto mieć w swoim telefonie, by kupować łatwiej, szybciej i zdrowiej?

Listonic

Na początek chcemy przedstawić aplikację, która, jak sama nazwa mówi, pomoże nam stworzyć listę zakupów. Cieszy się przyjaznym dla oka designem oraz prostotą obsługi. Mamy w niej przygotowane kilkaset propozycji produktów, spośród których wybieramy te nam potrzebne. Ciekawym rozwiązaniem jest wybieranie głosowe – mówimy nazwy wszystkich artykułów, oddzielając je literką „i”, dzięki czemu w szybki sposób mamy całą listę gotową. Później odznaczamy daną rzecz, gdy ją zakupimy i gotowe! Jeżeli się zalogujemy, to możemy udostępniać listę znajomym –jest to  szczególnie przydatne wówczas, gdy robimy większe zakupy, np. na wspólną imprezę. Ponadto możemy wybrać spośród wielu sklepów i otrzymywać powiadomienia, gdy produkt znajdujący się na liście naszych zakupów jest gdzieś w niższej cenie. Jeżeli lubimy korzystać z przepisów kulinarnych z Internetu, to już kilkaset stron dołączyło specjalne przyciski, dzięki którym będzie można przenieść składniki z przepisu wprost na aplikację.

Pola

Jesteś patriotą? Chcesz wspierać polską gospodarkę? Nie chcesz wyprowadzać kapitału zagranicę? W takim razie musisz zainstalować aplikację Pola, dzięki której zeskanujesz kod kreskowy produktu, przez co szybko dowiesz się czy został on wyprodukowany w naszym kraju. Dowiesz się także ciekawych informacji o firmie – jeżeli jednak nie będzie jej w bazie, możesz to zgłosić, a twórcy sprawdzą i wprowadzą ją na listę. Przedsiębiorstwa oceniane są według specjalnych kryteriów: czy ma polski kapitał, tworzy miejsca pracy w Polsce, czy jest częścią zagranicznego koncernu itp. Na tej podstawie zbierają punkty – mogą ich otrzymać maksymalnie 100.

Zdrowe zakupy

Na sam koniec coś dla miłośników zdrowego odżywiania. Jeżeli nie lubimy jeść rzeczy z glutaminianem sodu czy różnymi „E składnikam”,i to warto ściągnąć tę aplikację na Android. W Polsce jest ona coraz popularniejsza, co w dobie mody na zdrowy styl życia nie powinno dziwić. Dzięki niej nie musimy się znać na poszczególnych elementach diety – apka sama nam wskaże zarówno te złe elementy, jak i dobre. Działa podobnie jak opisana wyżej Pola – skanujemy kod i wyskakuje nam lista składników – jeżeli jakiś jest niezbyt zdrowy, to ma przy sobie smutną, czerwoną minkę. Możemy jeszcze trafić na żółte buźki ostrzegawcze oraz zielone, wskazujące składnik zdrowy.

Co jeszcze?

Przedstawiliśmy zaledwie trzy aplikacje zakupowe – o wiele więcej można znaleźć oczywiście w sklepie Google Play. Jeżeli jednak nie chcemy ich testować na własnej skórze, czy wolimy najpierw zobaczyć opinię specjalistów, to warto zaglądać na portale zajmujące się sprawdzaniem nowinek w świecie technologicznym, takie jak chociażby https://android.com.pl/. Jeśli szukasz informacji o aplikacjach na polskiego Androida oraz porównania sprzętów i innych informacji z zakresu nowoczesnych technologii, to jest to idealne dla ciebie miejsce w sieci. Tam znajdziesz największe grono fanów systemu Android Polska.

Zakupy to dla jednego udręka, dla innego sposób na miłe spędzenie czasu. Jednak abstrahując od tego czy coś lubimy czy nie, produkty i tak muszą do naszego domu przywędrować. By nie spędzać zbyt dużo czasu w sklepie oraz żeby kupować świadomie, warto się do nich przygotować i skorzystać np. z powyższych aplikacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here