druk fleksograficzny

Druk fleksograficzny jest jedną z najpopularniejszych i najbardziej tajemniczych metod drukarskich, która idealnie sprawdzi się przy wysokonakładowym i niskonakładowym druku opakowań i etykiet. Nowoczesna technika fleksograficzna pozwala uzyskać niesamowity efekt wypukłego tekstu.

Kiedy warto postawić na druk fleksograficzny?

Technika fleksograficzna jest bardzo dekoracyjna i estetyczna, dlatego też tak wielu producentów wykorzystuje ją przy artykułach kosmetycznych, farmaceutycznych i spożywczych. Wiele profesjonalnych drukarni poleca fleksografię jako alternatywę dla popularnego sitodruku. Olbrzymia popularność wynika z bardzo przystępnej ceny druku przy produkcji wysokonakładowej i niskonakładowej.

Druk fleksograficzny jest dobrym wyborem dla tych osób, które potrzebują nawet wielomilionowych partii opakowań albo etykiet. Nowoczesne wydruki fleksograficzne mogą pochwalić się wysoką jakością druku i idealną czytelnością tekstów. Nie można zapominać także o bardzo bogatym zestawie dodatkowych uszlachetnień. W dzisiejszych czasach bardzo duża część etykiet i opakowań dostępnych na rynku jest wyprodukowanych właśnie przy użyciu druku fleksograficznego.

Jakie zalety?

Druk fleksograficzny zdobywa coraz większą popularność nie tylko ze względu na idealne połączenie dobrej jakości druku i optymalizacji kosztów produkcji. Olbrzymim atutem są względy ekologiczne. Renomowane drukarnie fleksograficzne bardzo często korzystają ze specjalnych surowców ekologicznych. Nie można zapominać także o farbach wodnych, które znacząco ograniczają negatywny wpływ opakowań na środowisko naturalne.

Druk fleksograficzny jest doskonałym wyborem dla osób, które chcą obniżyć koszty przy jednoczesnym utrzymaniu satysfakcjonującej jakości. Kluczowym atutem jest także to, że wydruki można wykonać na różnorodnych podłożach. Godne polecenia są przede wszystkim materiały ekologiczne i specjalne folie metalizowane.

Dzięki fleksograficznemu drukowi można wyprodukować etykiety i opakowania, które znacząco wyróżniają się na półkach sklepowych, dzięki czemu są doskonałym wabikiem na potencjalnych klientów. Przy pomocy odpowiednich maszyn możliwe jest nanoszenie specjalnego zdobienia, lakierów uszlachetniających i nadruków zapachowych.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na Eticod.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here