Klimatyzacja domowa w Małopolsce

Klimatyzacja już dawno przestała być luksusem dostępnym tylko dla bogaczy lub wielkich korporacji. Coraz częściej decydują się na nią również mieszkańcy domków jednorodzinnych. Nic w tym dziwnego – jej posiadanie wiąże się z wieloma zaletami. Zobaczmy, czym kierować się przy wyborze firmy instalującej klimatyzację

Klimatyzacja – zalety

Każdy kto choć raz doświadczył zalet klimatyzacji w swoim domu ten już nigdy i za nic w świecie nie pozwoliłby na jej demontaż. Nic w tym dziwnego, ponieważ instalacja tego typu posiada wiele zalet. Najważniejszą i najoczywistszą jest to, że zapewnia chłodne i przyjemne warunki w pomieszczeniu w upalne dni. Nawet podczas bardzo wysokich temperatur likwiduje problem zaduchu w pomieszczeniach, także w tych z nieotwieralnymi oknami.

Oprócz tego, w łatwy sposób pomaga kontrolować wilgotność powietrza. Nieocenioną zaletą jest również jej wpływ na jakość powietrza, bowiem klimatyzacja jonizuje powietrze, a nowe modele tych urządzeń pozwalają na oczyszczanie powietrza z grzybów i bakterii.

Klimatyzacja – wady

Jak to zwykle bywa, klimatyzacja posiada też drobne wady. Są one jednak niczym w porównaniu z korzyściami, które za sobą niesie. Najpopularniejsze z wad to nieco większe opłaty za prąd, spore koszty inwestycyjne, konieczność regularnych przeglądów i konserwacji oraz możliwość występowania zimnych przeciągów powodujących u niektórych osób dolegliwości zdrowotne, np. ból gardła.

Kiedy i gdzie można zamontować klimatyzację?

Klimatyzację można zainstalować niemal w każdym typie budynku. Montuje się ją zarówno w domach i mieszkaniach prywatnych, ale także w obiektach usługowych, np. sklepach, kinach, restauracjach czy miejscach pracy, np. biurach.

Najlepszym momentem na montaż klimatyzacji jest etap budowy domu lub jego remont. We wnętrzach w stanie surowym można bowiem ukryć wszelkie kable i przewody instalacyjne. Podczas remontu natomiast można od razu zamaskować pokute i porozwierane w celu montażu klimatyzacji ściany. Instalacja klimatyzacji jest również możliwa w gotowych i wykończonych już wnętrzach. Profesjonalna firma instalująca klimatyzację bez problemu poradzi sobie z takim zadaniem, trzeba jednak pamiętać, że po założeniu klimatyzacji trzeba będzie domalować i zaszpachlować parę dziur.

Klimatyzacja domowa w Małopolsce – jak znaleźć firmę?

W Małopolsce jest sporo firm oferujących montaż klimatyzacji. Aby je znaleźć wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazy takie jak np.: „klimatyzacja Chrzanów”, „klimatyzacja Kraków” czy „klimatyzacja Olkusz”. Wyników wyszukiwania z pewnością będzie bardzo dużo. Jak zatem wybrać tą najlepszą firmę?

Przede wszystkim należy przeanalizować opinie i komentarze osób, które korzystały z usług danej firmy, kolejnym krokiem jest sprawdzenie doświadczenia i portfolio firmy, a także posiadanych przez nią certyfikatów i uprawnień.

Firma specjalizująca się w montażu klimatyzacji domowej

Godnym uwagi przedsiębiorstwem zajmującym się instalacjami sanitarnymi, w tym klimatyzacją, jest firma pochodząca z Jaworzna – TB Klima. TB Klima to profesjonalna firma projektowo-wdrożeniowa, która najpierw wykona cały projekt instalacji, uwzględniając prawidłowe rozmieszczenie wszystkich elementów, a następnie szczegółowo omówi go z właścicielem mieszkania czy domu, w którym ma znajdować się klimatyzacja.

TB Klima specjalizuje się w obsłudze klientów indywidualnych i biznesowych z województw śląskiego i małopolskiego. Wśród konkurencji wyróżnia ją bogate doświadczenie i kompleksowość usług. Nie można również pominąć kwalifikacji pracowników – zarówno projektanci, monterzy, jak i serwisanci pracujący w TB Klima to osoby z ogromną wiedzą teoretyczną dotyczącą klimatyzacji i dużymi umiejętnościami praktycznymi. Oprócz tego są oni wyposażeni w najnowocześniejsze narzędzia renomowanych firm, co dodatkowo ułatwia i usprawnia ich pracę, co przenosi się na końcowy efekt montażu klimatyzacji uzyskiwany przez klienta.

Z TB Klimą można skontaktować się:

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here