Laptopy Lenovo – narzędzia pracy i rozrywki. Gdzie szukać atrakcyjnych ofert

0
1715

Laptopy skutecznie wypierają komputery stacjonarne, a ich rosnący z roku na roku udział w rynku wskazuje na to, że w dziedzinie podboju nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa. Taki rozwój sytuacji nie powinien dziwić, wydajność przenośnych urządzeń od dawna nie ustępuje rozwiązaniom desktopowym, a zalety płynące z mobilności stanowią wartość trudna do przecenienia.

Rynek komputerów przenośnych

Wzrost zainteresowania użytkowników nie uszedł uwadze producentów. Obecnie każda uznana marka posiada w swojej ofercie laptopy, w sklepach nie brakuje też propozycji od mniej znanych, często egzotycznych dostawców. Te ostatnie często kuszą atrakcyjną ceną, warto jednak pamiętać, że zazwyczaj w parze z niską kwotą do zapłaty kroczy równie niska jakość. Niestety nierzadko oznacza to podwójne kłopoty niesione przez brak sieci serwisowej, części zamiennych i odpowiednio przeszkolonych serwisantów. Pozorna oszczędność podczas zakupu może skutkować długimi tygodniami bez dostępu do sprzętu, a to sytuacja nie tylko frustrująca, ale też generująca dodatkowe koszty.

Na szczęście ten czarny scenariusz nie dotyczy wszystkich. Jeśli tylko będziemy pamiętać o kilku podstawowych zasadach, a decyzja zakupowa nie będzie podyktowana emocjami, lecz zdrowym rozsądkiem, to możemy sobie zapewnić długie lata bezproblemowej eksploatacji, zachowując przy tym korzystny stosunek ceny do jakości. Przykładem producenta, który pozycję rynkową zdobył dzięki wysokiej jakości produktów i umiejętności dostosowania oferty do potrzeb klientów jest Lenovo. To chińskie przedsiębiorstwo  istnieje od roku 1984, a w roku 2005 zelektryzowało branżę informatyczną, kupując dział komputerów osobistych od koncernu IBM, będącego przez lata niekwestionowaną ikoną oraz wyznacznikiem jakości i standardów w dziedzinie personal computing.

Wysoka jakość niezależnie od potrzeb

Laptopy Lenovo to kilka linii produktowych, zaprojektowanych tak, aby zaspokoić potrzeby każdego użytkownika, niezależnie od jego oczekiwań i preferencji. Seria ThinkPad dzięki zastosowaniu wysokiej klasy procesorów i kart graficznych, pojemnych baterii oraz całemu szeregowi udogodnień, takich jak ekrany dotykowe, czy też możliwość stosowania piór cyfrowych doskonale sprawdzi się w roli narzędzi biznesowych. Olbrzymia wydajność zamknięta w ergonomicznej i wytrzymałej obudowie umożliwia efektywną pracę w niemal każdych warunkach. Zapalonym graczom oddano do dyspozycji linię Legion, wyposażoną w ekrany o przekątnej sięgającej 17,3 cala. Wyświetlacze o cienkich ramkach i szerokich kątach widzenia zapewniają niezrównany poziom rozgrywki, a precyzję sterowania ułatwiają pełnowymiarowe klawiatury z podświetleniem RGB.

Zwolennicy maksymalnej mobilności powinni zwrócić uwagę na innowacyjne rozwiązania 2w1 łączące w jednym urządzeniu cechy tabletu i laptopa. Smukła i elegancka obudowa charakterystyczna dla serii Yoga umożliwia korzystanie z komputera w jednym z czterech trybów, tak aby zapewnić maksymalną efektywność w czasie pracy i najwyższy komfort podczas zabawy. 

Wszystkie urządzenia, niezależnie od wybranego typu, łączy staranne wykonanie oraz przemyślany dobór komponentów, zoptymalizowany dla zapewnienia najwyższej wydajności i długich okresów bezawaryjnego funkcjonowania. Wszechstronność asortymentu i elastyczność rozwiązań pozwala każdemu użytkownikowi na skorzystanie z atrakcyjnej oferty tego renomowanego producenta. Sprawdź szczegółowe propozycje na cebit-it.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here