Podniebne cuda techniki

0
717

Producent, któremu warto zaufać

Drony DJI to inwestycja w doskonałej jakości zdjęcia i nagrania wykonywane w powietrzu. Firma cieszy się popularnością od wielu lat, w branży słynie z ciekawych i rozwojowych rozwiązań. Producent ten stworzył urządzenia latające typu ready to fly, które skradły serca wielu użytkowników ze względu na swoją prostą budowę i obsługę. W większości nie wymagają składania, a jedynie samego wyjęcia z pudełka i cieszenia się świetnej jakości sprzętem. Charakteryzuje je wyjątkowo dobra jakość, która zadowoli nie tylko laika, ale i bardziej doświadczonego użytkownika. Posiadają innowacyjne rozwiązania, a to, że nie wymagają dodatkowych uprawnień sprawia, że w dalszym ciągu nagrywanie jest możliwe. To zdecydowany plus, który nie jest obserwowany u wszystkich firm. Profesjonalny sprzęt, taki już z wyższej półki to taki, który posiada dużą stabilność, odporność na czynniki zewnętrzne i oczywiście konkretny udźwig. Wybór takiego z trybami autonomicznymi wiąże się z jeszcze sprawniejszą pracą, co nie tylko ją ułatwia, ale i zapewnia odpowiedni komfort użytkowania.

Z pewnością znajdziesz coś dla siebie

Ich szeroka oferta posiada jednak mniejsze i większe urządzenia latające, tj. jeden z prostszych, czyli SPARK, czy Matrice 600 będący platformą przemysłową. Jeśli szukasz rekreacyjnej opcji, to jest to Ryze Tello, bo nie wymaga dodatkowych uprawnień, a jego intuicyjna obsługa jeszcze bardziej ułatwia korzystanie z przeróżnych dostępnych funkcji. Różne tryby, jak autonomiczne nagrywanie to zaleta chociażby modelu Spark, czy Mavic Air. Znajdzie się też taki, który to jest bardziej rozszerzoną wersją zawierającą przydatne akcesoria. Należą do nich chociażby ładowarki, akumulatory, czy torby do transportu. Pragniesz jednak przede wszystkim świetnej jakości obrazu, ale i większego zasięgu transmisji? Nie ma sprawy. Mavic Pro, Mavic 2 Pro, czy Mavic 2 Zoom z pewnością Cię nie zawiodą. To jednak już sprzęt większego kalibru, wobec tego zastanów się, czy zależy Ci na oszczędności miejsca, czy na samym obrazie. Na pewno czasami warto się trochę przemęczyć, aby efekt był doskonały. Rozdzielczość 4K to raczej zadowalająca jakość nagrań kamerą, chociażby tą jaką posiada Phantom 4 PRO. Dzięki niemu ostrość zostanie zachowania, a na obrazie będzie można więcej dostrzec. Zoom 4k sprawia, że bez problemu można nagrać obiekty z większej odległości, na czym nie ucierpią detale. Tańsze opcje raczej będą mieć kamerę full HD, jednakże taka jakość będzie jak najbardziej w porządku jeśli myślimy bardziej o rekreacyjnym użytkowaniu aniżeli profesjonalnym. Tak czy siak, nie oznacza to, że nie warto takowego zakupić, zwłaszcza, że posiadają różne parametry, jak np. te związane z położeniem sprzętu, czy oświetleniem.

O czym należy pamiętać przy wyborze własnego sprzętu latającego?

Jak już zostało wspomniane, profesjonalny sprzęt latający musi spełniać pewne wymogi, aby sprawdził się chociażby w przemyśle fotograficznym, czy filmowym. Dlatego też zachęcamy do zainteresowania się modelami Inspire 2, czy Matrice 600 PRO. Będą doskonałym wsparciem przy różnych akcjach poszukiwawczych, czy przy mapowaniu terenu. To niezwykle ważne, aby zawsze pamiętać, jakie przeznaczenie mają mieć drony DJI, jako że może się wydawać, że są one do siebie podobne, ale jednak warto przeczytać dokładnie opisy każdego z nich, aby mieć pewność, że nie kupiło się kota w worku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here