Prowadzenie bloga to sposób na życie wielu osób. Problem jednak polega na tym, że nie jest łatwo przebić się przez innych internautów, którzy mieli taki sam pomysł jak nasz. To, dlatego trzeba będzie skorzystać z możliwości pozycjonowania naszego bloga. Nie jest to trudne, ale jeśli chcemy robić to sami to musimy pamiętać żeby teksty, które dodajemy były wartościowe. To nie może być kolejny blog spośród tysięcy innych.

To musi być coś innego, coś lepszego od pozostałych. Wtedy internauci sami będą nas wyszukiwać i polecać sobie, a co za tym idzie nasza popularność będzie coraz większa. To naturalny sposób pozycjonowania, ale można oczywiście sobie jeszcze pomagać. W jaki sposób? Trzeba będzie dodawać testy z frazami kluczowymi. Dobrym pomysłem jest stworzenie zaplecza, czyli wielu stron, które będą prowadziły do naszego bloga.

Zajmuje to trochę czasu, ale można wiele na tym zyskać. Najczęściej takie tworzenie zaplecza zleca się firmie, która się zajmuje pozycjonowaniem, bo jest to o wiele szybszy i skuteczniejszy sposób. My możemy wtedy skupić się na dodaniu wartościowych tematów, w firma niech pozycjonuje naszą stronę. Istotne jest to żeby tyłu artykuły, które mamy oddawać były krótkie i na temat. Wtedy internauta wie, że to jest coś, co ma go zainteresować. My wpisując w wyszukiwarkę frazy też nie piszemy zbyt długich zdań. Im więcej się wpisuje tym mniejsze są szanse na znalezienie czegoś odpowiedniego.

Co jeszcze?

Na pewno blog to zdjęcia i tutaj również trzeba to wykorzystać do pozycjonowania. Jeśli dodajemy właśnie zdjęcia to nie możemy zapomnieć o dodaniu tytułu. To jednak nie wszystko, bo poza tytułem powinno tam być słowo kluczowe. Wtedy będzie takie zdjęcie o wiele łatwiejszego do znalezienia, a na tym nam zależy. Tworząc posty trzeba będzie wybraną przez nas frazę powtarzać od dwóch do trzech razy.

Wszystko będzie zależne od tego, jaki to długi post. Im dłuższy tym mamy więcej do zrobienia, dlatego trzeba się do tego dostosować. Czego trzeba będzie unikać? Na pewno musimy unikać plagiatów. Jeśli gdzieś znajdziemy super artykuł to nie kopiujemy go, bo nasz blog zostanie zablokowany. Można oczywiście na przykładzie tego tekstu napisać coś własnymi słowami.

Wtedy na pewno na tym zyskamy i nikt nie posądzi nas o plagiat. Jeśli sami nie wiemy jak dodawać i pisać takie teksty to można korzystać z sposób, które się tym profesjonalnie zajmują. Prowadzenie bloga to ciągła walka o nowych internautów, dlatego trzeba będzie się mocno starach. Wtedy osiągnięty swój cel i na pewno będziemy bardzo popularni.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here