Minęły już czasy, kiedy użytkownicy Internetu przeglądali jego zasoby wyłącznie przez stacjonarny lub przenośny komputer, czyli laptop. Dzisiaj wykorzystujemy często każdy moment, by zajrzeć do sieci, sprawdzić pogodę, obejrzeć interesujący nas produkt w sklepie internetowym albo zobaczyć, co słychać w mediach społecznościowych. I nie używamy już do tego wyłącznie komputerów, bo przecież w pewnych sytuacjach byłoby to totalnie niemożliwe.

Coraz więcej internautów zagląda do Internetu przy użyciu tabletów czy telefonów komórkowych – dzisiaj to przede wszystkim smartfony. I nie byłoby to możliwe, gdyby nie responsywne strony internetowe. Co to więc oznacza, że strona internetowa jest responsywna? Otóż responsywne strony internetowe bez problemu dostosowują się do rozmiarów konkretnego ekranu, wyświetlacza, bez niewskazanej miniaturyzacji jej zawartości.

Miniaturyzacja stanowczo przeszkadza w przeglądaniu danej strony – wie to każdy, kto przeglądał Internet na urządzeniu mniejszym, niż najmniejszy wygodny w użytku komputer przenośny. Pewnie każdemu zdarzyło się przynajmniej raz, że zaniechał przeglądania strony internetowej na smartfonie, bo po prostu było to niewygodne: małe literki, których powiększenie powoduje, że widzimy tylko mały fragment zawartości.

A to z kolei może spowodować, że bardzo szybko stracimy wątek czytanego tekstu. Responsywne strony internetowe na pewno kosztują mniej, niż dostosowanie tradycyjnej strony do wersji mobilnej na dotychczasowych zasadach. Jeśli właściciel strony internetowej chce być na czasie i ułatwić potencjalnym gościom czytanie jej zawartości na smartfonach i tabletach, to postawienie na responsywny charakter jego witryny internetowej jest najlepszym wyjściem.

Będzie ona łatwo dostępna i wygodna do przeglądania z tak powszechnie dziś używanych tabletów i smartfonów, których wyświetlacze są często sporo mniejsze od monitorów tradycyjnych komputerów. Z tych ostatnich dzisiaj najczęściej korzysta się w domu lub biurze, natomiast obecnie większość z nas uważa za normę, że przejrzy Internet jadąc komunikacją miejską, pociągiem, czekając w kolejce lub w sytuacji, kiedy na przykład komputer jest w naprawie.

Planując stworzenie strony internetowej, warto poszukać wykonawcy, który tworzy także responsywne strony internetowe. Zamówienie takiej strony zapewni więcej odwiedzających, którzy nie zrezygnują z przeglądania zawartości naszej strony po krótkiej chwili, bo po prostu nie będą w stanie albo wszystkiego odczytać albo co chwila będą się gubić w treści, starając się powiększyć czcionkę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here