Zalety korzystania z newsletterów

Czy newslettery opanowały przestrzeń Internetu? Z pewnością nie są one najpopularniejszym i jedynym narzędziem e-marketingu, ale mimo to trzeba podkreślić ich rosnącą rolę w przestrzeni reklamowej. Jakie są zatem najważniejsze korzyści wynikające z wdrożenia mailingu reklamowego i czy jest on jedynym lekiem na bolączki polskich przedsiębiorców?

Czym jest marketing mailowy?

Popularny newsletter to nic innego, jak treść udostępniana innym użytkownikom w formie maila. Treść ta ma zwykle charakter reklamowy i jest ukierunkowana na promocję konkretnego produktu lub usługi. O skuteczności tej formy marketingu decyduje przede wszystkim sposób jej rozsyłania, a także umiejętność jej personalizacji. Aby otrzymać newsletter na swoją skrzynkę e-mail, trzeba wyrazić taką chęć np. w trakcie zamawiania konkretnego produktu. W wielu e-sklepach można to zrobić również za pomocą specjalnego, internetowego formularza.

Newslettery = korzyści

Nie jest tajemnicą, że mailing reklamowy niesie ze sobą sporo korzyści. Pierwsza z nich jest możliwość personalizacji oferty, której treść można dostosować do wymagań konkretnego klienta. Kolejną zaletą jest budowanie pozytywnego obrazu marki wśród dotychczasowych i potencjalnych klientów. Do listy korzyści trzeba też dopisać podtrzymanie kontaktu handlowego z wybranym podmiotem. Z punktu widzenia firmy dużo korzystniejszym (i tańszym marketingowo) rozwiązaniem jest utrzymanie stałego klienta, niż próby jego „zdobycia”.

Automatyzacja procesu marketingowego

Z punktu widzenia właściciela e-sklepu newsletter to narzędzie, którego potencjał nie ogranicza się wyłącznie do marketingu. Wręcz przeciwnie – jest to forma reklamy, która jest funkcjonalnym nośnikiem treści. A to oznacza, że jej wdrażanie może być realizowane za pomocą zaawansowanych platform funkcjonujących w ramach dobrze znanych aplikacji e-commerce. W ramach tych narzędzi użytkownik może:

– samodzielnie tworzyć listę mailingową, kierując treści do grupy ściśle określonych odbiorców,

– tworzyć harmonogram udostępniania treści, dzięki któremu email marketing dociera do odbiorcy zawsze na czas,

– personalizować ofertę z myślą o konkretnym użytkowniku dokonanych przezeń ostatnich zakupach,

– dostosowywać wysokość rabatów promocyjnych do wartości zakupionego przez danego klienta asortymentu itd.

Podsumowując, wykorzystanie potencjału jaki dają newslettery to spora szansa dla przedsiębiorcy. Niemniej istnieją również alternatywne narzędzia marketingowe (w tym promocje docelowe, kupony rabatowe itd.), które również cieszą się bardzo dużą popularnością wśród przedsiębiorców i ich klientów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here