Zimowy wypad. Te ośrodki narciarskie warto odwiedzić w sezonie!Zimowy wypad. Te ośrodki narciarskie warto odwiedzić w sezonie!

Gdy większość z nas zimową porą marzy o gorącej plaży i piasku pod nogami, miłośnicy śnieżnych sportów przeżywają prawdziwe dylematy. Który ośrodek narciarski wybrać? Gdzie są najlepsze stoki dla narciarzy i pasjonatów snowboardowych zjazdów?

Zimowa aura to bez wątpienia najlepszy moment, by pomyśleć o śnieżnych uciechach na stokach. Wprawdzie w Polsce mamy ich pod dostatkiem, ale coraz większą popularnością cieszą się zagraniczne kurorty. Nie należą one do tanich atrakcji, ale zawsze istnieje szybka pożyczka przez Internet, która spłacona w terminie, nie przyniesie żadnej szkody dla domowego budżetu. Które ośrodki narciarskie warto zatem odwiedzić?

Zimowe szaleństwo we Francji

Alpejski kurort narciarski Chamonix we Francji cieszy się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego, w końcu leży u podnóża góry Mont Blanc, która słynie z najwyżej położonej linii kolejowej! Wjeżdża ona na szczyt Aiguille du Midi, liczący 3842 m n.p.m. Co ciekawe, Chamonix to trzecia co do wielkości gmina we Francji. Cena za 6-dniową wycieczkę last minute dla 2 osób wynosi niecałe 1800 zł.

Śnieżne wojaże w Cortina d’Ampezzo

To kolejna propozycja, tym razem wprost z włoskich Dolomitów. Region ten cieszy się dużym zainteresowaniem wśród pasjonatów zimowych sportów. Doskonale przygotowane stoki, smaczna włoska kuchnia, wyśmienite wino i moc atrakcji turystycznych, a także ekskluzywnych butików sprawiają, że czują się tu świetnie narciarze z całego świata. Ponadto ukształtowanie terenu zadowoli wszystkich – w tym snowboardzistów i freestylerów. Jaki jest koszt takiej przyjemności? Za 6-dniowy wyjazd dla jednej osoby zapłacimy ok. 1100 zł.

Wariacje na lodowcu Theodul

Takie atrakcje oferuje narciarzom szwajcarska miejscowość Zermatt, która w zanadrzu posiada ponad 25 km rewelacyjnych tras. Co więcej – bez przeszkód można zjeżdżać po obu stronach granicy! Ośrodek w Szwajcarii a smaczna kolacja po włoskiej stronie? Dlaczego nie! W Zermatt odnajdziemy również cudowne alpejskie widoki. Koszt takich niezapomnianych ferii zaczyna się od 1500 zł za tygodniowy pobyt dla jednej osoby.

Na górkę po sąsiedzku – Chopok

Jeśli nie zamierzamy wybierać się zbyt daleko, zawsze istnieje możliwość udania się na Słowację, w Tatry Niżne. Chopok to drugi co do wielkości ośrodek narciarski u naszych południowych sąsiadów, który od wielu lat przyciąga narciarzy i snowboardzistów z całej Europy. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie – trasy narciarskie dostosowane są zarówno do początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy. Tygodniowy urlop w najlepszym przypadku może nas kosztować od 1000 zł.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here