3 powody, dla których warto postawić na profesjonalną księgowość

0
1350

Jednym z pierwszych ruchów, jaki powinieneś wykonać, chcąc zarejestrować własną działalność gospodarczą, jest wybór sposobu prowadzenia księgowości. Wiem, to słowo zazwyczaj powoduje u młodych przedsiębiorców gęsią skórkę, a niekiedy brzmi tak koszmarnie, że nigdy nie decydują się na ostateczny ruch, czyli otwarcie biznesu. Zapraszam do krótkiego przeglądu korzyści, jakie daje Ci profesjonalna księgowość.

1. Zminimalizowane ryzyko błędów

Wiadomo, że gdy zaczynasz prowadzić firmę, znikąd pojawia się tysiąc spraw, ważnych ludzi, telefonów, mejli i Bóg wie czego jeszcze i tak mija miesiąc pracy, na koniec którego należy rozliczyć księgowość… I tu się zaczyna droga pod górę, bo nagle okazuje się, że na skrupulatne prowadzenie księgowości nie ma czasu albo nie potrafimy tego zrobić tak, jak należy – nie trudno w takich sytuacjach o wkradnięcie się błędów (zwłaszcza, gdy człowiek robi coś w pośpiechu).

2. Pewność postępowania zgodnie z przepisami

Profesjonalna księgowość cechuje się znajomością wszystkich aktualnie obowiązujących ustaw, czym Ty, jako przedsiębiorca, przynajmniej na początku, nie musisz sobie zawracać głowy. Dla Ciebie najważniejsze powinno być to, aby pojawiali się klienci, polecali Twoje usługi innym. Wiedzę z zakresu prawa podatkowego zostaw tym, którzy znają je i stosują od lat i wiedzą, co w trawie piszczy.

3. Więcej czasu na inne ważne sprawy

Wyobraź sobie, że każdego miesiąca zakupujesz do firmy nowe sprzęty (tak to przecież na początku wygląda) i z każdej faktury musisz się rozliczyć. Księgowanie faktur zakupu to coś, co zabiera Twój cenny czas, który powinieneś poświęcić rozwijaniu własnego biznesu.

Prowadzenie księgowości to nie bułka z masłem. Nikt rozsądny nie otwiera firmy z myślą „nie znam się na fakturowaniu, ale jakoś to będzie”. W biznesie ta zasada się nie sprawdza. Albo się na czymś znasz, albo od początku skazujesz się na porażkę. Chyba że skorzystasz z pomocy ekspertów i pozwolisz całą tę żmudną pracę wykonać za siebie. Zwłaszcza, że w tym momencie zahaczasz o prawo i potrzebna jest Ci opinia kogoś, kto zna obowiązujące przepisy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here