CFD

Inwestować można na wiele sposobów. W zdecydowanej większości chodzi o to, aby kupić tanio a sprzedać drogo. Jest jednak pewien sposób zarabianie na spadku wartości. Kontrakty CFD mogą zapewnić Ci zysk, jeżeli tylko przewidzisz, w którą stronę zwróci się wykres.

Co to jest kontrakt CFD?

CFD jest to skrót od angielskiego Contract for Difference, czyli po prostu kontrakt na różnicę. Jest to umowa, wedle której wypłaca się stosowne wynagrodzenie równe różnicy pomiędzy dwoma cenami. Ceną otwarcia danej transakcji oraz ceną jej zamknięcia. 

Ceny CFD są więc całkowicie uzależnione od wahań ceny danego aktywa. Dzięki specyfikacji takich transakcji zarabiać możesz nie tylko na wzroście wartości, ale również i na spadku ceny danego aktywa. CFD mogą bazować na ruchach walut, towarów, obligacji czy nawet akcji.

Pozycje oraz spread!

Ustaliliśmy już, że możesz zarabiać zarówno na wzroście, jak i spadku ceny. Jeżeli według Ciebie wykres danego surowca będzie kierował się ku górze, otwierasz pozycję długą. Po drugiej stronie znajduje się transakcja krótka, którą otwierasz, spodziewając się spadku ceny.

Podsumowując:

  • Pozycja krótka jest to transakcja przewidująca spadek wartości.
  • Pozycja długa jest to transakcja przewidująca wzrost wartości. 

Opcja taka pozwala na zarobienie ograniczonej ilości pieniędzy, ponieważ nie jest uzależniona od najwyższej ceny danego aktywa. Jeżeli chcesz zacząć zarabiać na różnicach cen, kliknij. Zapoznaj się jednak wcześniej z pojęciem „spread”.

Spread jest to różnica pomiędzy ceną sprzedaży a ceną kupna. Jeżeli miałeś już jakieś doświadczenie z giełdą, zapewne zauważyłeś, że te ceny nie są sobie równe. Więcej na ten temat znajdziesz tutaj. Spread jest to koszt obsługi transakcji i może być różny w zależności od giełdy.

Jakie są zalety kontraktów CFD?

Główną zaletą tego rozwiązania jest szeroki wybór aktywów. Kontrakty CFD można na dobrą sprawę zarabiać na wszystkim. Najczęściej CFD stosuje się w przypadku rynków walutowych. Jednak z powodzeniem znajduje zastosowanie również w przypadku towarów lub akcji.

Wielu adeptów inwestowania lubi ten rodzaj zawierania transakcji, ponieważ daje on wielką satysfakcję. Skuteczne przewidywanie trendów oraz ruchów wykresu napawa dumą. Dodatkowo daje to możliwość nieskończonego mnożenia kapitału. 

Podstawą dla każdej osoby, która chce zainwestować w kontrakty CFD, powinna być analiza techniczna. Zazwyczaj inwestorzy wyszukują wykresów pnących się w górę. Dzięki kontraktom na różnice mogą zwracać uwagę również na trendy spadkowe. Pozwala to poprawić swoje umiejętności analizowania wykresów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here