brak motywacji do pracy
Fot. Pexels.com

Czujesz, że praca coraz bardziej Cię męczy? Coraz częściej odkładasz pracę na później? Brak motywacji do pracy może pojawić się z wielu powodów. Jednak możemy zrobić coś, aby efektywniej wykonywać zadania i nie odkładać ich na później.

Przeczytaj też: http://www.synat.pl/brak-motywacji-do-pracy-jak-na-nowo-zyskac-do-niej-zapal/

Zaplanuj swój dzień

Jednym z najlepszych sposobów na rozpoczęcie działania pomimo braku motywacji do pracy jest tworzenie listy “to do” czyli “do zrobienia”. Na liście notujemy rzeczy, które musimy zrobić. Taką listę możemy tworzyć codziennie lub na cały tydzień.

Po wypisaniu wszystkich obowiązków należy je uszeregować od najważniejszego do najmniej pilnego. Wykreślanie gotowych zadań z listy bardzo pomaga w poziomie satysfakcji.

Wyznaczaj cele

Cele, a właściwie ich wykonanie bardzo mocno wpływają na zadowolenie. Kiedy człowiek jest zadowolony nie odczuwa braku motywacji do pracy.

To jaki cel sobie ustawisz zależy w dużej mierze od pracy jaką wykonujesz. Pamiętaj, aby był on mierzalny i ściśle określony w czasie.

Negocjuj umowę

Za brakiem motywacji do pracy nierzadko stoi niezadowolenie z warunków umowy. Chcesz uzyskać podwyżkę, możliwość pracy zdalnej, budżet na szkolenia? Spróbuj porozmawiać o tym ze swoim przełożonym.

Wynegocjowanie lepszych warunków umowy może sprawić, że inaczej będziemy patrzeć na pracę i będziemy z chęcią wykonywać powierzone nam obowiązki. Przed podjęciem negocjacji warto zrobić listę argumentów dlaczego powinniśmy otrzymać dany benefit.

Przerwy w pracy

Siedzisz przed komputerem 5-6 godzin? Nic dziwnego, że brakuje Ci motywacji do pracy. Częste, ale krótkie przerwy (5-10 min) pomagają nam odpocząć. Ważnym aspektem jest nie tylko odejście od komputera, ale także odłożenie smartfona. Pozwoli to na pełne zrelaksowanie się. Jeśli masz możliwość wyjść na balkon lub na zewnątrz na kilka minut również warto skorzystać z takiej opcji.

Inne bodźce

Jednym ze sposobów na efektywną pracę jest słuchanie muzyki. Nie musi być to muzyka klasyczna, wystarczy, że będzie to coś co lubimy. W takiej sytuacji wzrośnie poziom endorfin w organizmie i praca będzie przyjemniejsza.

Niektórzy motywują się także poprzez czytanie książek np. o ludziach sukcesu lub obejrzeniem filmu. Wszystko zależy od tego co jest dla Ciebie motywujące.

 

Brak motywacji do pracy może być poważnym problem. Tych 5 rad pomoże Ci poradzić sobie z tym. Warto zastanowić się nad zastosowaniem kilku metod jednocześnie, co da lepszy efekt.

Zobacz też: http://www.nawww.pl/praca-dodatkowa-zarabiac-domu/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here