Funkcjonalne i sprawdzone liczniki jednofazowe do Twojego domu – możliwości odczytu zdalnego

0
1915

Na co zwrócić uwagę, wybierając licznik do domu? I dlaczego dobrym rozwiązaniem jest licznik jednofazowy? Warto poznać jego właściwości, by móc dokonać właściwego zakupu.

Licznik jednofazowy – właściwości jakie posiada

Licznik tego typu jest przystosowany do domów i mieszkań, które są wyposażone w standardowe AGD i RTV. Odpowiada instalacji jednofazowej o napięciu 230V, która może składać się z dwóch bądź trzech przewodów.

Licznik energii elektrycznej jest przeznaczony do mierzenia ilości energii. Jego wskazania stanowią podstawę do rozliczenia za energię w gospodarstwie domowym. Licznik jednofazowy zapewnia zdecydowanie większe możliwości użytkowania prądu.

Licznik jednofazowy – zalety

Dla wielu osób wystawianie prognoz za zużycie energii elektrycznej nie jest komfortowym rozwiązaniem. W tym zakresie licznik jednofazowy pozwala na bieżące ponoszenie opłat za energię.

Kolejną zaletą jest fakt, że tego typu urządzenia samo wysyła raport o stanie licznika i nie ma potrzeby wizyty inkasenta. Ponadto automatycznie przesyła dane na temat ewentualnej awarii sieci zasilającej odbiorcę.

Dzięki temu, że licznik daje możliwość informowania o bieżącym stanie poboru energii, możliwe jest lepsze zarządzanie nią.

Licznik jednofazowy – w jaki sposób działa i gdzie można znaleźć przydatne informacje na jego temat?

Licznik jednofazowy ma tę zaletę, że pozwala zdalnie odczytywać jego stan. Automatycznie przesyłanie danych to znaczne udogodnienie dla użytkowników, odczuwane na co dzień. W zakresie samego pomiaru zużycia energii elektrycznej licznik działa tak samo jak licznik indukcyjny oraz inne, tego typu urządzenia elektryczne.

W celach komunikacyjnych w liczniku znajduje się specjalny protokół komunikacyjny. Dane w liczniku przesyłane są w sposób zaszyfrowany, na podobnej zasadzie jak dane banku. Ich przechowywanie odbywa się w zgodzie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych. Z uwagi na to dostęp do nich jest ograniczony przez regulacje prawne a także rejestrowany i używa się ich jedynie w celu wystawiania rachunków za zużycie energii elektrycznej.

Przydatne informacje na temat licznika jednofazowego oraz automatyki budynków można znaleźć na stronie: zamel.com.

Funkcjonalne liczniki jednofazowe to znaczne udogodnienie dla właścicieli domówi i mieszkań. Dają możliwość automatycznego przesyłania informacji na temat realnego zużycia energii. Dla wielu osób są znacznie dogodniejsze niż prognozowe rachunki.

Przeczytaj też: Szacowanie kosztów montażu inteligentnego systemu sterowania domem

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here