Nie tylko elektryczne. Rodzaje wózków widłowych

Wózki widłowe zajmują centralne miejsce wśród pojazdów wykorzystywanych w logistyce magazynowej. Jako jedyne, gwarantują tak komfortowy transport oraz załadunek różnego rodzaju materiałów, bez względu na ich gabaryty. Czytaj dalej i przekonaj się, że istnieją nie tylko wózki elektryczne o napędzie elektrycznym.

Wózki elektryczne to dla wielu osób, które nie są związane z branżą, praktycznie jedyne wózki widłowe. Jest to bardzo duży błąd, ponieważ w codziennej pracy w wielu magazynach, przedsiębiorstwach produkcyjnych, czy centrach dystrybucyjnych, ciężko pracują również wózki widłowe o zupełnie innych napędach. Sprawdź, jakie.

Rodzaje wózków widłowych ze względu na napęd

Wspomniane wózki widłowe z napędem elektrycznym to pojazdy, które cechują się m.in. ekologią oraz ekonomią. Napędzane bateriami pojazdy to najczęściej kompaktowe wózki widłowe, które świetnie radzą sobie w ciasnych alejkach wielkich regałów, jednak niestraszne są im także rozładunki i załadunki towarów na samochody ciężarowe, o ile nie będą to ładunki o ekstremalnych rozmiarach i wadze.

Wózki widłowe z napędem elektrycznym, są pojazdami pierwszego wyboru w przedsiębiorstwach, które z różnych względów muszą przestrzegać zasady zerowej emisji hałasu. To idealne pojazdy także w miejscach, które muszą poszanować zasady zerowej emisji spalin. Ekologiczne wózki widłowe z pewnością będą dobrymi partnerami w trakcie codziennej pracy.

W przypadku podziału wózków widłowych ze względu na ich napęd, nie można zapomnieć o klasycznych wózkach widłowych, czyli pojazdach wyposażonych w silniki spalinowe. Wśród nich można znaleźć wózki widłowe z silnikami benzynowymi, jak również jezdniowe wózki podnośnikowe, wyposażone w silnik diesla. Bardzo często do silników benzynowych montowane są instalacje LPG, co przyczynia się do zmniejszenia kosztów paliwa, stanowiąc dla wielu przedsiębiorstw doskonały sposób na optymalizację kosztów produkcji. Wózki widłowe spalinowe to niezawodne pojazdy, które są w stanie poradzić sobie z najbardziej wymagającymi ładunkami.

Połączeniem silnika elektrycznego oraz silnika benzynowego, są coraz popularniejsze wózki widłowe, wyposażone w napęd hybrydowy. To pojazdy, które gwarantują pracę w najcięższych warunkach, przy jednoczesnym zachowaniu atutów ekologicznych wózków widłowych. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba posiadania silnej, niezawodnej i przede wszystkim ekonomicznej floty wózków widłowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here