Gdzie tanio kupować części do samochodów

Każdy użytkownik samochodu prędzej czy później musi liczyć się z koniecznością skorzystania z usług warsztatu. Może dotyczyć to zarówno nabicia klimatyzacji, wymiany klocków hamulcowych i filtrów czy wymiany ogumienia, ale także i poważniejszych napraw. Na decyzję o wyborze warsztatu ma wpływ zarówno koszt usługi, jak i cena części. Często również kluczowe jest wyposażenie warsztatów. Jeżeli mechanicy w swojej pracy korzystają z tzw. „półśrodków”, to choć będą oferować usługę najtaniej wśród lokalnej konkurencji, mało kto będzie im ufać.

W związku z tym, świadomi właściciele warsztatów samochodowych przykładają szczególną uwagę przede wszystkim do:

  • świadczenia kompleksowych i profesjonalnych usług serwisowych, u podstaw czego leży wykorzystywanie markowego, specjalistycznego sprzętu,
  • oferowania części i akcesoriów samochodowych w atrakcyjnych cenach, co zwiększa marżowość ich warsztatów naprawczych oraz poczucie ich klientów, że nie są naciągani na duże koszty,
  • wyposażenia warsztatu w nowe, sprawne elektronarzędzia oraz klucze,
  • ogólnej prezencji warsztatu, w szczególności stosowania jednakowej i profesjonalnej odzieży oraz używania mebli i organizerów dedykowanych warsztatom samochodowym.

Przed 2018 rokiem sprzęt, części i akcesoria właściciele warszatatów nabywali zwykle u dystrybutorów lub za pośrednictwem specjalistycznych sklepów branżowych. W styczniu 2018 uruchomiona została pierwsza platforma branży automotive funkcjonująca jako marketplace – WOOPAUTO.com

Tanie części samochodowe i nie tylko

Marketplace motoryzacyjny WOOPAUTO działa analogicznie jak internetowy sklep motoryzacyjny. Umożliwia zakup tanich części i akcesoriów do samochodów osobowych i ciężarowych oraz profesjonalnego wyposażenia warsztatu. Na platformie dostępnych jest ogromna ilość produktów, która liczona jest już od dawna w tysiącach. Co równie ważne, asortyment stale poszerza się. Podobnie zresztą jak liczba sprzedawców. Tak, dobrze przeczytałeś – liczba sprzedawców.

WOOP (tak pieszczotliwie nazywana jest platforma WOOPAUTO) to miejsce, które łączy producentów, dystrybutorów i głównych importerów sprzętu, części i akcesoriów motoryzacyjnych z klientami biznesowymi. Jest to platforma B2B, dzięki której można nabyć dużo taniej produkty motoryzacyjne i okołomotoryzacyjne. Ta możliwość wynika z ograniczenia liczby pośredników do minimum, a często nawet do zera (taka sytuacja ma miejsce, kiedy producent bezpośrednio sprzedaje swoje produkty przez woopauto.com).

Marketplace WOOPAUTO, choć jest wciąż traktowany jako startup, to na stałe zadomowił się w polskim Internecie. Serwis z miesiąca na miesiąc notuje coraz większą liczbę sprzedawców, dostępnych produktów, klientów oraz coraz wyższy obrót. Jego użytkownicy chwalą go sobie przede wszystkim za:

  • rozbudowaną wyszukiwarkę, która umożliwia znajdowanie sprzętu i części po nazwie, po indywidualnym numerze produktu, producencie oraz po numerze VIN pojazdu;
  • możliwość bezpośredniej komunikacji ze sprzedawcą przy użyciu wbudowanego czatu;
  • często najniższe ceny sprzętu i części samochodowych na rynku;
  • profesjonalne wsparcie przy zakupie i obsłudze platformy dostarczane przez biuro obsługi klienta;
  • możliwość zorganizowania przetargu wewnątrz platformy przy zakupie większej ilości tego samego sprzętu.

Choć każdy stacjonarny i internetowy sklep motoryzacyjny reklamuje się, że posiada „najtańsze części do samochodów” to rzeczywistość jest zgoła inna. Możliwość zakupu sprzętu i auto części u producenta lub głównego importera / dystrybutora to jedyny sposób na ich zakup z realnie najniższą ceną na rynku.

Jak zarejestrować się w WOOP’ie?

Można powiedzieć, że nie ma nic prostszego. Wystarczy wejść na stronę internetową https://woopauto.com a następnie kliknąć przycisk „Rejestracja”. Po wyborze konta Klienta, należy uzupełnić prosty formularz rejestracyjny i potwierdzić dane klikając w link aktywacyjny, który otrzymamy na wskazany podczas rejestracji adres e-mail.

Od tego momentu możemy korzystać z platformy WOOPAUTO umożliwiającej tani zakup wyposażenia warsztatu oraz części do samochodów osobowych i ciężarowych.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here