Studia w języku angielskim

Studia anglojęzyczne są obecnie szansą na wymarzone stanowisko pracy w międzynarodowej firmie, ale nie tylko. To okazja do szlifowania języka, nauki branżowego słownictwa i wyróżnienia się w tłumie innych studentów. Polska wciąż może się pochwalić jedną z największych liczb absolwentów z tytułem magistra, dlatego przyszli studenci chętnie szukają sposobów na podnoszenie swoich kwalifikacji. Sprawdzamy wszystkie zalety wyboru studiów w języku angielskim.

Nauka inna niż w prywatnej szkole językowej

Wybierając kurs języka angielskiego w jednej z prywatnych szkół, można liczyć na efektywne przyswajanie słownictwa, gramatyki, umiejętności pisania i słuchania. Wciąż jednak jest to nauka na określonym poziomie i w pewnym stopniu uniwersalna. Skierowana bowiem do wszystkich słuchaczy. Uczestnicy takich prywatnych kursów uczą się ogólnych zasad, komunikatywnego porozumiewania się w języku angielskim, ale nie branżowego słownictwa.

W wielu dziedzinach ogólna znajomość języka angielskiego to wciąż zbyt mało. Branże techniczne, chociażby kierunki informatyczne, nieustannie korzystają ze źródeł, materiałów i słownictwa angielskiego. Bez ich znajomości trudno znaleźć pracę w zawodzie, a tym bardziej w korporacji, która działa nie tylko na skalę krajową. To dlatego warto zdecydować się nie na kurs angielskiego w prywatnej szkole, ale na studiowanie w tym języku. Taką propozycję posiada uczelnia wyższa, której szczegółową ofertę można znaleźć na stronie Horyzont.eu.

Lepsza praca i lepsze zarobki

Dziś zarówno duże, średnie, jak i małe firmy poszukują pracowników, którzy chcą się rozwijać, są ambitni i mogą zaoferować usprawnienia na zajmowanych stanowiskach pracy. Absolwenci będący w stanie porozumiewać się w języku angielskim, ci, którzy swobodnie operują obcojęzycznym słownictwem branżowym, nie mają problemu z wykonywaniem powierzonych im zadań. Technicy, informatycy, programiści, graficy i nie tylko, mogą współpracować z klientami zagranicznymi. Wykorzystują swoją wiedzę w teorii i praktyce. Obcują z językiem angielskim na co dzień, bo tego wymaga od nich branża, a to oznacza, że przynoszą dochody firmie.

Pracodawcy mają coraz wyższe wymagania, bo doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że rynek jest przesycony magistrami i inżynierami, ale mimo powszechności języka angielskiego, osób swobodnie się nim posługujących, wciąż brakuje. Firmy chętniej inwestują i oferują lepsze warunki pracy tym, którzy poza dyplomem mogą się pochwalić certyfikatem z języka angielskiego.

Umiejętność, która przydaje się na całym świecie

Mimo poznawania głównie branżowego słownictwa na studiach anglojęzycznych, wciąż nabywa się wiedzy związanej z gramatyką, stylistyką, operowaniem czasami, komunikacją, słuchaniem, czytaniem i pisaniem. Absolwenci studiów prowadzonych w języku angielskim mogą zatem swobodnie porozumiewać się będąc na wakacjach. Znajomość języka angielskiego przydaje się im więc nie tylko w pracy, ale i w codziennych sytuacjach.

Mogą nawiązywać nowe znajomości z ludźmi z całego świata. W dużych firmach międzynarodowe środowisko to dziś standard, dlatego bez umiejętności posługiwania się językiem angielskim, trudno sobie poradzić w takim środowisku.

Pewność siebie

Każda dodatkowa umiejętność buduje w nas poczucie większej wartości. Pozwala nabyć pewności siebie, która – podobnie jak komunikatywne porozumiewanie się w języku obcym – jest niezbędna w codziennym funkcjonowaniu. Jeśli zatem do wyboru mamy studia w wymarzonym kierunku, ale prowadzone w języku angielskim, nie wahajmy się ani chwili!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here