Gdzie wynająć magazyny? Szczecin coraz popularniejszy

Polska wzbudza ogromne zainteresowanie inwestorów szukających powierzchni magazynowych – Szczecin do tej pory był jednym z najsłabiej rozwiniętych regionów pod tym względem, ale obecnie sytuacja ta dynamicznie się zmienia.

Powierzchnie magazynowe w Szczecinie

Szczecin i całe województwo zachodniopomorskie w zasadzie jest jednym z najmniejszych rynków logistycznych i przemysłowych w kraju. Mimo to zdecydowanie rośnie zainteresowanie halami produkcyjnymi i magazynami na wynajem w Szczecinie i okolicy, a ze strony inwestorów – terenami na budowę kolejnych obiektów.

Położenie Szczecina ma ogromny potencjał i liczne korzyści, atrakcyjne są też stawki najmu, dobre warunki do transportu drogowego, morskiego i rzecznego. Nie bez znaczenia są także silne związki gospodarcze z Niemcami, Danią, Szwecją i ogólnie Skandynawią.

Coraz większy wybór magazynów w Szczecinie

Jedną z nowoczesnych inwestycji w obrębie  Goleniowskiego Parku Przemysłowego jest Prologis Park Szczecin – to aż cztery budynki oferujące łącznie powierzchnię magazynową około 100 000 m2. Może posłużyć jako centrum logistyczno-dystrybucyjne lub zakład produkcji lekkiej. Plusem jest położenie w Goleniowie – ok. 35 km od centrum Szczecina i 40 km od granicy z Niemcami, 7 km od lotniska, 300 m od drogi ekspresowej S3 (Szczecin-Zielona Góra) łączącą się z autostradą A6 (Szczecin-Berlin) i 70 km od portu w Świnoujściu.

7R City Flex to kolejny nowoczesny obiekt z magazynami w Szczecinie. Położenie w centrum gwarantuje odpowiednią komunikację z miastem, autostradą A6 oraz innymi środkami transportu, co wpływa na szybkość logistyki. Jednym z trendów w tym regionie jest rosnąca popularność małych magazynów – 7R wpisuje się w ten nowy koncept i adresuje swoją ofertę do firm szukających mniejszych magazynów niedaleko centrum miast.

Obiekty mają od 8 do 15 tys. m2 – są odpowiednie jako powierzchnia magazynowa w Szczecinie, ale mogą pełnić też funkcję powierzchni serwisowej, handlowo-wystawienniczej, biurowej itd., zależnie od potrzeb.

Panattoni Park Szczecin Załom z kolei oferuje 110 809 m2 całkowitej powierzchni magazynowej, gdzie moduł minimalny to 1 600 m2. Są to hale magazynowe w Szczecinie klasy A oddalone 18 km od centrum miasta i około 6 km od drogi ekspresowej S3 (Szczecin-Zielona Góra), która następnie łączy się z autostradą A6 (Szczecin-Berlin). Magazyny te na pewno odpowiedzą na potrzeby klientów krajowych i zagranicznych z różnych branż – wciąż zawierane są kolejne transakcje podkreślające zainteresowanie najmem powierzchni magazynowej w Szczecinie i okolicy.   

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here