Wiele kredytów, jedna rata. Konsolidacja kredytu bez tajemnic

Konsolidacja kredytu to dla wielu osób jedyny sposób na wydostanie się ze spirali finansowej. Jeśli mamy na swoim koncie już kilka pożyczek, a nasza sytuacja finansowa nie ulega poprawie – warto rozważyć kredyt konsolidacyjny.

Kredyt konsolidacyjny pozwoli nam połączyć kilka zadłużeń w jedną ratę. Wpłynie to na wysokość miesięcznego zadłużenia, obniżając je. O przyznanie kredytu konsolidacyjnego możemy wnioskować nawet wtedy, gdy zadłużenie obejmuje kredyt na karcie kredytowej, kredyt hipoteczny czy gdy jest nim chwilówka – szybki kredyt gotówkowy.

Konsolidować możemy wszelkie zobowiązania finansowe. Połączenie zobowiązań będzie korzystnym rozwiązaniem dla osób, których budżet jest zbyt obciążony wieloma ratami lub dla tych, którym zdarza się zapominać o terminowej spłacie. Konsolidacja kredytu może obniżyć wartość naszego miesięcznego zobowiązania nawet o 2 punkty procentowe. Dzieje się tak, ponieważ konsolidacja skutkuje wydłużeniem okresu spłaty niektórych z zaciągniętych pożyczek. W rzeczywistości więc koszty, które będziemy musieli ponieść wraz ze spłatą wszystkich zobowiązań, wzrosną – rozłożone jednak w czasie, nie będą tak obciążające dla naszego budżetu. Do dodatkowych kosztów musimy zaliczyć również prowizję za udzielenie kredytu przez bank.

Twoje zobowiązania mogą konsolidować zarówno banki, jak również mniej restrykcyjne firmy pożyczkowe. Dzięki konsolidacji kredytu możesz uzyskać nie tylko niższą wartość miesięcznej raty, ale również korzystniejsze warunki kredytowania lub zmianę daty spłaty miesięcznych rat kredytu. Będzie to pomocne, jeżeli teraz otrzymujesz wynagrodzenie w późniejszym terminie niż wtedy, kiedy zdecydowałeś się na wzięcie pożyczki. Poza kwotą, którą obejmie konsolidacja kredytu, masz również możliwość dodania do niego dodatkowej gotówki. Korzystne warunki możesz wynegocjować, konsolidując kredyt w innym banku niż ten, w którym do tej pory zaciągałeś pożyczki. Warto się jednak zastanowić, czy jest to niezbędne, ponieważ wygeneruje dodatkowe zobowiązania finansowe. Kredyt konsolidacyjny z pewnością będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które kosztem dłuższego spłacania kredytu oraz odsetek zechcą obniżyć miesięczną ratę. Dzięki rozciągnięciu zobowiązań w czasie łatwiej będzie pokryć wszystkie bieżące wydatki oraz nie wpaść w kłopoty finansowe.

Kilka przydatnych rad związanych z uzyskaniem kredytu konsolidacyjnego, dostarczyli nam przedstawiciele serwisu Gafsa: „Decydując się na kredyt konsolidacyjny, musimy pamiętać, że rzeczywista wartość zobowiązań wzrasta, więc łączne koszty wszystkich podjętych pożyczek będą wyższe niż wcześniej zakładaliśmy. Ten typ kredytu będzie jednak idealny dla osób, które mają świadomość podejmowanych działań i spodziewają się problemów ze spłatą zadłużenia. Kredyt pomoże uniknąć jeszcze większych tarapatów, wynikających z niespłacania pożyczek w terminie”.

Kredyt konsolidacyny może okazać się dobrym rozwiązaniem, w różnych trudnych i skomplikowanych sytuacjach finansowych. Nie zapominajmy jednak, że zadłużenie, które posiadamy, powstało z jakiegoś konkretnego powodu, a więc sam kredyt konsolidacyjny nie uchroni nas od popełnienia podobnych błędów w przyszłości.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here