Hosting WordPress

Serwerów dedykowanych i spełniających wymagania WordPress jest mnóstwo – jednak odnalezienia tego odpowiedniego może przysporzyć trudności. Odpowiednio dobrane środowisko gwarantuje maksymalne wykorzystanie możliwości WordPress. Ważne, by wybrany serwer był przyjaznym hostingiem, oferował wsparcie w trudnych sytuacjach oraz gwarantował maksymalne bezpieczeństwo. Poniżej podpowiadamy jak wybrać odpowiedni serwer dla strony WordPress.

Serwery dla WordPress – jak wybierać, by trafić? 

Wybór serwera hostingowego nigdy nie jest łatwy, a w przypadku stron WordPress sprawa staje się jeszcze bardziej skomplikowana. Warto sięgać przede wszystkim po oferty sprofilowane pod kątem stron oparty właśnie na WordPressie. Kluczowe są takie mechanizmy jak Firewall, zastosowanie systemu anty-exploit oraz możliwość skanowania przechowywanych plików pod kątem obecności złośliwego kodu. 

Ważnym aspektem backupu jest także zapewnienie kopii bezpieczeństwa. Warto zwrócić uwagę, jak często wykonywane są kopie bezpieczeństwa w interesującym Cię hostingu oraz jak długo są przechowywane. Warto także sprawdzić, czy interesujący Cię hosting nie stawia ograniczeń w zakresie dodatkowy kopii zapasowych. 

Dla sklepów internetowych pomocne są certyfikaty SSL, służące do szyfrowania połączeń HTTP oraz danych wysyłanych do serwera. Wykorzystanie protokołu SSL gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo, zarówno Tobie jak i klientom odwiedzającym Twoją stronę. 

Dostępność i wsparcie techniczne w serwerach hostingowych 

Hosting WordPress powinien działań bezawaryjnie, a sam serwer powinien być maksymalnie dostępny. Dobrej jakości hosting to ten, który oferuje dostępność na poziomie 99 procent, poświęcając jedynie minimum czasu na przeprowadzenie czynności konserwacyjnych. Wybierając hosting, możesz zwrócić uwagę, jak często i w jakich porach wykonywane są prace konserwacyjne. 

Dostępna pomoc oraz wsparcie techniczne w ramach tak zwanego helpdesku to kolejna ważna sprawa. Chodzi przede wszystkim o możliwość zgłaszania problemów związanych z funkcjonowaniem strony oraz otrzymywanie natychmiastowego wsparcia w ich rozwiązaniu. Niektóre firmy hostingowe udzielają również wsparcia w sytuacji przenoszenia danych z ich serwerów na nowe, co stanowi ułatwienie w czasie migracji dużej liczby danych. 

W wyborze firmy hostingowej kluczowe jest unikanie awarii, które sprawiają najwięcej problemów w czasie prowadzenia strony internetowej. Niestety, ale awarie dotykają sporadycznie wszystkie serwery, niezależnie od prób ich ochrony. By mieć pewność, że Twoje dane będą dostępne przez cały czas, a klienci będą mogli zalogować się na Twoją stronę, warto wybierać zaufany hosting, stawiający także na wsparcie w sytuacji awarii. Najbardziej zaufane są oczywiście duże hostingi oraz firmy stawiające na indywidualną obsługę swoich użytkowników. 

Na koniec warto podkreślić, że hosting WordPress jest dostępny w szerokim przedziale cenowym. Oczywiście, największym zainteresowaniem cieszą się firmy oferujące niskie stawki. Warto jednak unikać podejrzanie tanich ofert, zwłaszcza tych składanych przez tzw. firmy-krzaki, czyli przez serwery hostingowe o wątpliwym statusie i zaufaniu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here