ITH rozbudowuje sieć dla firm na terenie Polski

W pierwszym kwartale 2023 roku ITH z sukcesem zwiększyło swoje możliwości infrastruktury internetowej, dodając nowe przestrzenie kolokacyjne w Warszawie i Katowicach. Obiekty te dołączają do istniejących lokalizacji na Al. Jerozolimskich w Warszawie, Bytomiu i Krakowie. Wszystkie te punkty są połączone za pomocą zaawansowanej sieci światłowodowej ITH, która umożliwia dostęp do Internetu oraz transmisję danych.

Dostarczając Klientom różnorodnych obiektów kolokacyjnych, umożliwiamy im wybór najlepszego miejsca dla ich sprzętu. Niektórzy Klienci mogą potrzebować dodatkowego centrum danych w innym mieście, a inni obiektu kolokacyjnego blisko siedziby firmy, co ułatwia dostęp dla pracowników. Jesteśmy elastyczni i możemy zaoferować kolokację w dowolnym z naszych obiektów, nawet w kilku jednocześnie, w ramach jednej sieci korporacyjnej opartej na ITH Net. – mówi Niko Bałazy, CEO ITH.

ITH — usługi telekomunikacyjne na najwyższym poziomie

Pasjonaci telekomunikacji, Niko Bałazy i Jakub Jedynak, postanowili założyć ITH, aby dostarczyć innowacyjne rozwiązania w obszarze ICT dla polskich przedsiębiorstw. Przez lata wspólnie prowadzili innego operatora z Małopolski, którego sprzedali w 2017 roku, by skupić się na tworzeniu nowych usług, takich jak Internet, kolokacja oraz hosting.

ITH zyskało uznanie klientów już od debiutu na rynku w 2020 roku, oferując możliwość bezpłatnego przetestowania usług przez prawie rok. W 2021 roku firma poszerzyła swoje portfolio o platformę hostingową Kru.pl, a także pozyskała pierwszych inwestorów. Sukcesywnie zdobywając wsparcie, w 2022 roku ITH zakończyło kolejną rundę finansowania z udziałem krakowskiego funduszu B Capital ASI oraz znanego warszawskiego przedsiębiorcy.

W ramach swojej działalności ITH zbudował również ogólnopolską sieć WAN dla SOLID MCG. Dzięki ciągłym inwestycjom w rozbudowę infrastruktury ITH świadczy usługi w takich miastach jak: Kraków, Rzezawa, Brzesko, Zielonki, Węgrzce, Katowice, cała aglomeracja śląska, Lublin, Lubin, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Zielona Góra, Rzeszów, Radom, Gdynia, Sopot, Łódź, Olsztyn, Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Kielce, Opole, Szczecin, Toruń i Warszawa. Wsparcie finansowe i merytoryczne przyczynia się do ciągłego rozwoju i usprawnienia oferty firmy ITH.

ITH — wsparcie i elastyczność dla Twojego biznesu w zakresie usług IT

ITHDziałając na rynku IT, ITH obsługuje ponad 10 000 klientów, współpracując z takimi firmami jak CCC, Solid Security, TUZ, Rosmann i Rage Quit Games. Firma dostarcza szeroką gamę usług, takich jak Internet dla firm, łącza transmisji danych, kolokacja i serwery dedykowane, które wykorzystywane są również przez hale Panattoni, galerię Odyseja w Brzesku czy centra handlowe ATUT w całej Polsce.

ITH realizuje innowacyjny projekt ITH Ready, mający na celu podłączanie biurowców w całej Polsce do sieci ITH Net. W ramach tego projektu, zarówno najemcy, jak i właściciele oraz zarządcy budynków korzystają z takich korzyści jak:

 • Ujednolicona i uporządkowana infrastruktura budynków.
 • Ekspresowe wdrożenie usług ITH Net.
 • Bezpłatne korzystanie z łącza podstawowego i zapasowego.

Niko Bałazy, dyrektor generalny ITH, podkreśla, że: firma jest jednym z niewielu elastycznych dostawców usług IT na rynku biznesowym, którzy specjalizują się w ciągłym dostosowywaniu się do potrzeb oraz rozwoju.

Niko Bałazy, dyrektor generalny ITH
Niko Bałazy, dyrektor generalny ITH

W ofercie ITH można znaleźć:

 • Internet dla firm.
 • Łącza transmisji danych.
 • Kolokacja i serwery dedykowane.
 • Telefonia IP, w tym wirtualna centrala.
 • Hosting i domeny.
 • Projektowanie i wdrażanie instalacji niskoprądowych oraz wewnętrznych sieci
 • NaaS — kompleksowe usługi sieci firmowych jako abonament.
 • Chmura publiczna.

Jakub Jedynak z ITH podkreśla, że: firma stawia na kompleksowość obsługi IT dla swoich klientów, współpracując z wewnętrznymi zespołami IT, zamiast konkurować z nimi. Elastyczność usług ITH umożliwia łatwe i szybkie modyfikowanie parametrów oraz czasu trwania umowy, z możliwością wyboru między umowami długoterminowymi, na czas nieokreślony czy nawet w modelu pre-paid.

ITH prowadzi działalność na terenie całej Polski, a główne biura firmy znajdują się w Warszawie i Krakowie. Wśród długoterminowych planów ITH są otwarcie własnego Data Center w Małopolsce oraz debiut na giełdzie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here