Jakie materiały opakowaniowe są najlepsze do pakowania paczek w sklepach internetowych

Każdy, kto prowadzi sklep internetowy, doskonale wie, jak ważna jest kwestia opakowań paczek. W branży e-commerce szybko można uzyskać zarówno pozytywne, jak i negatywne wrażenie u konsumentów, co przekłada się na powodzenie całego biznesu. Kluczowe są między innymi materiały opakowaniowe, które mają za zadania dobrze zabezpieczyć wysyłany towar, ale również dobrze się prezentować. Otóż żaden z zamawiających nie chciałby, aby jego przesyłka – a więc i produkt w niej się znajdujący – dotarła zniszczona. Co więcej, coraz częściej klienci cenią sobie ładne i estetycznie wyglądające opakowania, co może przełożyć się na wzrost zaufania do sprzedawcy i powrót do e-sklepu w przyszłości. Omówmy zatem sprawdzone materiały, które odgrywają znaczącą rolę w procesie pakowania.

W co zapakować wysyłany towar?

Ważne, aby dobrze dobrać rozmiar i nośność pudełka do pakowania. Znacznie trwalsze i o większym udźwigu okażą się pudełka kaszerowane. Ich dodatkową funkcją jest odporność na wilgoć, wskutek czego zwiększymy bezpieczeństwo zwłaszcza tych produktów, które są na nią szczególnie narażone na przykład książki lub artykuły elektroniczne. Kaszerowane pudełka mają jeszcze jedną zaletę. Dobrze wyglądają. Mogą pojawić się na nich kolory, wzory, a nawet logo marki. Możliwość zwiększenia świadomości naszej marki ma także taśma do pakowania z logiem. Dla niedużych przesyłek polecany jest karton fasonowy. Świetnie się prezentuje, bardzo solidnie zabezpiecza przesyłane produkty, a także posiada skrzydełka, dzięki którym zamkniemy go w kilka sekund. Jeżeli chcemy mieć absolutną pewność, że nasza przesyłka nie zamoknie, wybierzmy foliopaki kurierskie. To specjalne opakowania wykonane z polietylenu, które idealnie zabezpieczy przed wilgocią. Foliowe opakowania sprawdzą się na przykład przy wysyłce ubrań. Mają różne rozmiary, więc i zawartość może być większa lub mniejsza.

Czym skutecznie wypełnić paczkę ?

Na rynku znajdziemy różne wypełniacze do paczek. W zależności co wysyłamy, dobrym wypełnieniem będą: sianko do paczek, styropianowe chipsy, folia bąbelkowa. Ta ostatnia okazuje się najbardziej popularną i skuteczną metodą. Pęcherzyki powietrza amortyzują wstrząsy, a ich objętość sprawia, że produkty w paczce się nie przemieszczają.

Gdzie zakupić materiały do pakowania przesyłek?

Gdy już poznaliśmy możliwości i właściwości poszczególnych artykułów do pakowania, wybierzmy miejsce, w którym znajdziemy szeroki wybór tych produktów. Najlepszym i najtańszym rozwiązaniem będzie hurtownia opakowań. To specjalne sklepy dla przedsiębiorców, którzy często wysyłają paczki do swoich klientów. W hurtowni zawsze otrzymasz niższą cenę niż w zwykłych komercyjnych sklepach. Oferta również będzie bardziej różnorodna i dostosowana do biznesu wysyłkowego, gdyż hurtownie opakowań tworzą ofertę pod tego rodzaju działalności.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here