Jakie funkcje spełniają opakowania jednostkowe

Opakowania jednostkowe to jedne z trzech głównych rodzajów opakowań stosowanych w transporcie. Jedne to opakowania zbiorcze, drugie to opakowania transportowe, a trzecie to właśnie opakowania jednostkowe. W opakowaniach jednostkowych znajdują się pojedyncze produkty. Sposób, w jaki zapakowane są towary w opakowania jednostkowe jest istotne nie tylko pod kątem funkcjonalnym (mają wytrzymać transport i magazynowanie), ale także mają spełniać funkcje estetyczne. Opakowania te będzie widział klient, odbierający swój towar od kuriera, czy kupujący produkt w sklepie.

Opakowania jednostkowe – ochraniają i przyciągają uwagę

Opakowania jednostkowe służą pakowaniu przeróżnych przedmiotów pojedynczo. Kosmetyki, zabawki, artykuły piśmiennicze, artykuły motoryzacyjne, produkty chemiczne i farmaceutyczne, czy odzież i obuwie – to przykłady kategorii produktów, dla których produkuje się opakowania jednostkowe.

Wykonane z kartonu lub innych materiałów, ochraniają produkty na sklepowych półkach czy w magazynach przed działaniem wilgoci, czy promieniowaniem słonecznym. Wiele z nich pełni oczywiście funkcję handlową. Przyciągają uwagę, przyczyniając się do zwiększenia sprzedaży produktu, który zawierają. Któż z nas nie zwrócił uwagi na szczególnie udane opakowanie jednostkowe kosmetyków, które to kosmetyki po rozpakowaniu okazały się całkowicie zwyczajnymi i powtarzalnymi produktami? Opakowania jednostkowe potrafią być urocze, wyjątkowe i innowacyjne.

Jak zamawiać opakowania jednostkowe?

Jak grzyby po deszczu w Polsce wyrastały w pewnym czasie firmy, które zajmują się produkcją opakowań reklamowych. Tworzą opakowania z plastiku, tworzyw sztucznych, tektury zwykłej i falistej. Zamawiając takie opakowania, należy dokładnie przeanalizować, jakiej dokładnie ochrony będą potrzebowały nasze produkty. Warto zrobić opakowania próbne, a gdy pierwszy set spełni swoją rolę, zamówić opakowania jednostkowe w ilości hurtowej.

Dokonując zamówienia, należy koniecznie określić, w jaki sposób produkty są magazynowane. Opakowanie jednostkowe powinno być zaprojektowane tak, aby nie utrudniać pracy magazynierom oraz tak, aby transport produktów, które do nich włożymy nie wymagał nakładania dodatkowych wysokich kosztów związanych z ochroną ładunku. Na przykład, opakowania teksturowe z wystającymi uszami i naklejonymi na to brokatowymi kulkami ze styropianu przyciągają uwagę, ale bardzo trudno jest je bezszkodowo zapakować do opakowania zbiorczego bez żadnych uszczerbków. Co do zasady, opakowanie jednostkowe o najprostszym kształcie prostopadłościanu lub sześcianu jest ostatecznie najbardziej wdzięcznym materiałem w logistyce.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here