Jak wybrać funkcjonalne pióro wieczne

Wybór i zakup pióra wiecznego musi umożliwić zakup wartościowego i przede wszystkim wysoce funkcjonalnego produktu. Po czym go jednak poznać? Co decyduje o użyteczności i jakości pióra? Kryteria wyboru takie jak rozmiar, materiał wykonania czy rodzaj stalówki są dość oczywiste, ale warto też wiedzieć, że niektóre modele piór wyposażane są w dodatkowe elementy, które są w stanie wyraźnie zmaksymalizować ich funkcjonalność i sprawić, że aż będzie się chciało na co dzień z nich korzystać.

Te dodatkowe elementy nie są oczywiście zupełnie niezbędne, ale mimo wszystko dobrze by było, gdyby pióro je zawierało. Wśród części zdolnych do podwyższania jakości produktów występują przede wszystkim specjalne klipy, które służą do mocowania pióra do różnych elementów garderoby (zwykle kieszeni koszuli lub marynarek) albo notesów bądź teczek. Dobry klip powinien być elastyczny, aby łatwo można było nim manewrować, ale zarazem wytrzymały, aby nie dał się łatwo złamać, co niestety czasem się zdarza w przypadku kiepskiej jakości wyrobów. W takie klipy wyposażane są zarówno klasyczne pióra wieczne, jak i pióra Parker z grawerem. Jest to wręcz nieodłączony element wysoce funkcjonalnych artykułów piśmienniczych.

Warto też zwrócić uwagę na to, w jaki sposób zamykane jest pióro. Wbrew pozorom nawet w tym przypadku klienci otrzymują przynajmniej kilka różnych opcji do wyboru. Klasycznym rozwiązaniem będzie tzw. klik, jednakże miłośnikom tradycyjnych piór dużo bardziej przypadną do gustu modele zakręcane elegancką skuwką. Drugi wariant z tego względu używany jest głównie w biurach i siedzibach firmowych. Ten pierwszy, czyli model z klikiem, sprawdza się natomiast na co dzień. Zazwyczaj jest bowiem praktyczniejszy i łatwiejszy w użyciu.

Sklep z piórami Parker salonparker.pl wyraźnie udowadnia też, że pióro nie zawsze musi wyglądać tak samo. Jego design jest bardzo ważny, gdyż powinien pasować do charakteru danej osoby. Warto więc zwrócić uwagę na to, czym różnią się od siebie modele klasyczne od tych nowocześniejszych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here