social media manager
Fot. Pexels.com

Social media manager to osoba, która jest bezpośrednio związana z marketingiem w mediach społecznościowych. Jednak nie jest to jedynie umieszczanie postów w social mediach. Jest to praca wymagająca bardzo analitycznego umysłu oraz planowania.

Przeczytaj też: http://stolicakariery.pl/social-media-manager-wszystko-co-powinienes-wiedziec/

Jakie zadania wykonuje social media manager?

Zakres obowiązków na tym stanowisku może być bardzo szeroki. Wiele zależy od firmy, w jakiej ktoś pracuje. Jej wielkości oraz tego czy jest to agencja marketingowa świadcząca usługi czy jest to samodzielne stanowisko bezpośrednio w danej firmie.

Pierwszą częścią obowiązków jest tworzenie spójnej i przemyślanej koncepcji publikowania treści w mediach społecznościowych. Do najpopularniejszych platform możemy zaliczyć Facebooka, Instagrama, Tik Toka, YouTube, Twittera czy LinkedIn. Manger od tych platform powinien także zadbać o terminowe stworzenie treści i ich publikację w ustalonym czasie.

Innym obszarem jakim można się zająć na tym stanowisku to tworzenie reklam. Niektórzy mogą pomyśleć, że nie jest to czasochłonne. Jednak ze względu na ciągłe zmiany, które zachodzą w mediach społecznościowych może takie być. Ponadto jeśli pracujemy w dużej firmie, gdzie miesięcznie niezbędnych jest kilkanaście kampanii reklamowych to oczywistym jest, że pracy jest sporo zarówno z planowaniem, tworzeniem jak i analizowaniem wyników.

Umiejętności jakie posiada social media manager

Ważnymi umiejętnościami na tym stanowisku jest analizowanie danych. Dobre zarządzanie czasem i projektami. Ponadto warto posiadać dużą kreatywność, która pomoże w tworzeniu ciekawych pomysłów na treści.

Oczywiście najważniejsza jest doskonała znajomość mediów społecznościowych i nadążanie za wprowadzanymi zmianami. A te mogą być częste. Dlatego elastyczność również jest kluczowa.

Ponadto warto być komunikatywnym. Przydaje się to zarówno przy współpracy z zespołem jak i przy działaniach w mediach społecznościowych.

Dla kogo jest ta pozycja?

Praca jako social media manager jest dla osób, które nie lubią nudy. Jest to bardzo dynamiczna praca, pełna zmian. Najczęściej wykonują ją osoby po ukończeniu takich studiów jak socjologia, psychologia, marketing, filologia polska oraz filologia obca oraz dziedziny pokrewne.

Zobacz też: http://www.nawww.pl/praca-copywritera-na-czym-polega/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here