Maszyny dla przemysłu spożywczego

0
742

Sektor spożywczy wymaga ciągłego rozwoju wraz z biegiem czasu. Jedzenie samo się nie wyczaruje, trzeba do tego wiele pracy, pracy rąk ludzkich, albo właśnie zmechanizowania sektora. Nowy rok 2022 przywitał właśnie sektor rolno-spożywczy, dlatego pierwsze maszyny dla przemysłu spożywczego powinny być zakupione we sposób przemyślany i rozsądny, a do takich z pewnością należą produkty firmy Nitro-Tech. Produkty solidne, trwałe, a przede wszystkim proste w obsłudze oraz spełniające swoje funkcje, czyli ułatwienie pracy w gałęzi żywnościowej. Nowoczesne maszyny ze stali nierdzewnej sprawiają, że firma Nitro-Tech jest jedną z najlepszych na rynku, zwłaszcza w przetwórstwie mięsa czy produkcji wędlin. Przyjrzyjmy się dwóm oferowanym maszynom, które z pewnością spełnią swoje zadanie, jeśli dostaną swoją szansę.

Oparzelnik zanurzeniowy typu gwiazda

Pierwsza propozycja to oparzelnik zanurzeniowy typu gwiazda, który dostępny jest na stronie internetowej pod adresem nirotech.pl. Maszyna ta, ma udział w procesie oparzania trzody chlewnej, o wadze wynoszącej maksymalnie 170 kilogramów. Bęben oparzelnika pozwala jednoczesne procesowanie kilku tusz wieprzowych w krótkim czasie, bo około 4 minut, z możliwością regulacji. Temperatura wody nie wymaga ingerencji operatora, gdyż zajmuje się tym komputer. Oparzelnik posiada obrotowy bęben, którego jeden cykl trwa zaledwie około minuty. Oferta firmy Nitro-Tech zawiera urządzenia o wydajności B1 do 60 szt./h oraz B2 do 120 szt./h. Zawiera ona również cztery dostępne wersje, a są to: wersja parowa, elektryczna, olejowa, gazowa, w zależności od preferowanego typu oparzalnika.

Skórowaczka pneumatyczna z podestami

Drugim ważnym elementem w procesie obróbki trzody są skórowaczki. Firma Nitro-Tech, wychodzi z propozycją skórowaczki pneumatycznej wraz z podestami, której działanie opiera sie na nowoczesnej technologii bębnowej. Zawiera ona bęben obrotowy, który wyposażony jest w własny napęd nawijający skórę. Ruch bębna daje pełną kontrolę nad skórą oraz ułatwia jej zdejmowanie przy jednoczesnym niwelowaniu szans na uszkodzenie kręgosłupa dzięki pionowemu oraz obrotowemu ruchowi Do prawidłowej obsługi maszyny wymagana jest obecność dwóch operatorów. Ruch skórowaczki pneumatycznej opiera się o dwa wyposażone w umywalkę oraz sterylizator do noży ruchome podesty, których linia ruchu jest sprzężona z bębnem, co ma na celu właściwą obróbkę produktu. Skórowaczka pneumatyczna dostępna jest na stronie internetowej: nirotech.pl.

Powyższe propozycje są świetnym rozwiązaniem dla zakładów zajmujących się obróbką trzody, jedzmy produkty, wykonane z dobrego jakościowo tworzywa oraz zaufajmy bezpiecznej produkcji firmy Nitro-Tech.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here