Najszybszy Internet w Wielkopolsce

Dzięki szybkiemu Internetowi możemy pobrać i wysłać duże pliki w błyskawicznym tempie, w zaledwie kilka sekund, a także przeglądać newsy ze świata i oglądać filmy bez zacinania się stron oraz oczekiwania na ładowanie. Wielkopolska to region, w którym Internet jest wykorzystywany szczególnie intensywnie. Jak wybrać najszybsze łącze?

Szybki Internet – czyli jaki?

Jaki Internet w dzisiejszych czasach można uznać za szybki, czyli taki, który pozwoli na bezproblemowe korzystanie z niego przez kilka osób jednocześnie? Jest to Internet światłowodowy, w którego przypadku prędkość pobierania oraz wysyłania danych przekracza 1 Gb/s. Można się jednak spotkać z łączami światłowodowymi o prędkości nawet 10 Gb/s. Przykładem jest tutaj łącze od popularnego operatora INEA, który oferuje jedną z najszybszych sieci w Wielkopolsce, choć jeśli chodzi o Internet, Poznań to miejsce, w którym skorzysta się z oferty wielu innych operatorów.

Czym się kierować, podpisując umowę o świadczenie usługi Internetu?

Zanim podpisze się umowę o świadczenie usług Internetu ze swoim operatorem, sprawdza się przede wszystkim dane dotyczące prędkości pobierania i wysyłania danych, oferowanych usług dodatkowych oraz cen. To jednak nie wszystko. Bardzo istotne jest również to:

– czy łącze jest symetryczne (wówczas osiąga ono taką samą prędkość pobierania i wysyłania danych – obecnie coraz więcej łączy ma taką możliwość, dlatego warto stawiać na nie zamiast tych klasycznych, asymetrycznych),

– jakie wyniki osiąga ono w tzw. speed testach, czyli testach prędkości oraz jakości korzystania z Internetu (które dostępne są zwykle za darmo, z poziomu strony internetowej).

Jeśli chodzi o test Internetu, sprawdza on prędkość pobierania (czyli tzw. download) i wysyłania (upload) danych, ale także ping, czyli opóźnienie w przesyłaniu danych (tutaj im jest on mniejszy, tym lepiej dla jakości Internetu).

U różnych operatorów takie parametry łącza mogą być inne. Te teoretyczne, podawane na papierze, zwykle różnią się nieco od rzeczywistości, dlatego jeśli interesuje cię najszybszy Internet, Poznań jest miejscem, w którym warto wykorzystać profesjonalne narzędzie, ale także przeczytać opinie użytkowników na temat operatora, by nie mieć problemów i móc bez kłopotu surfować w sieci.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here