Organizujesz sklep internetowy? Sprawdź, o czym warto pamiętać

Branża e-commerce z roku na rok rozwija się coraz prężniej. Polacy lubią kupować przez internet szczególnie kosmetyki, książki i ubrania. Coraz chętniej robią też zakupy spożywcze. Jeśli planujesz przyszłość w tym biznesie sprawdź, bez czego nie obejdziesz się na swoim stanowisku pracy.

Po pierwsze: folia stretch

Każdy szanujący się sprzedawca doskonale wie, jak przydatna bywa folia stretch maszynowa. Wysoce elastyczna, dopasowuje się do kształtu przedmiotów, którymi jest owijana. Doskonale sprawdza się również jako owijka zewnętrznego kartonu, chroniąc go przed wilgocią. Folia stretch może być przezroczysta, ale też czarna – ta ostatnia dodatkowo zatrzymuje promienie słoneczne, co może mieć znaczenie zwłaszcza w przypadku produktów spożywczych czy kosmetyków, które nie powinny być eksponowane na słońcu.

Po drugie: kartony do wysyłki

Bez nich nie rozpoczniesz swojej przygody w e-commerce. Niektóre firmy kurierskie mają w sprzedaży własne kartony, sygnowane nazwą marki, które są zwykle solidne i dopasowane do maksymalnych gabarytów towarów, jakie można przewieźć. Kartony do wysyłki w ilościach hurtowych można zamówić również online, chociażby w hurtowniach zajmujących się produkcją opakowań. Zazwyczaj im zamówienie większe, tym cena jednostkowa za sztukę bardziej atrakcyjna. Świetnym sposobem na pozyskanie kartonów do dalszej wysyłki jest swego rodzaju recykling, czyli wykorzystanie już tego, co jest. Chodzi o tekturowe pudła, które przyjechały z innym zamówieniem czy też tekturowe pozostałości skumulowane w okolicznych sklepach stacjonarnych. Środowisko naturalne z pewnością będzie wdzięczne za wykorzystanie już tego, co przedsiębiorstwa zdążyły wyprodukować.

Po trzecie: stanowisko do pakowania

Jeżeli zamierzasz zająć się sprzedażą na poważnie, musisz zorganizować sobie komfortowe stanowisko do pracy. Być może wraz ze wzrostem firmy zechcesz zatrudnić pakowaczy, którym oddelegujesz większość zadań związanych z przygotowywaniem paczek do wysyłki. Dobre stanowisko do pakowania musi składać się z praktycznego stołu, dyspensera folii bąbelkowej, akcesoriów w postaci ostrego nożyka, nożyczek, akcesoriów piśmienniczych, a także solidnej taśmy bezbarwnej i brązowej.

Po czwarte: dobra drukarka

Sprzedaż wysyłkowa wiąże się z potrzebą ciągłego drukowania – czy to etykiet z listami przewozowymi dla kurierów, czy też protokołów odbioru (również dla nich), czy faktur VAT dla odbiorców końcowych. Jednym słowem: bez dobrej drukarki ani rusz! Powinna być przede wszystkim mało awaryjna i ekonomiczna. Wielu sprzedających za pośrednictwem internetu wykorzystuje popularne drukarki zebry, które w zupełności im wystarczają. Dużym ułatwieniem jest też drukowanie etykiet z numerem listu przewozowego bezpośrednio na arkuszach folii samoprzylepnej – wtedy nie trzeba sięgać po taśmę.

Podsumowując, dobra organizacja własnego warsztatu pracy w sprzedaży wysyłkowej to podstawa. Pozwala ograniczyć czas niezbędny na przygotowanie pojedynczej paczki do minimum.

Przeczytaj też: http://www.baseprofit.pl/uchron-sie-przed-skutkami-remontu/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here