Na co zwrócić uwagę przy wybieraniu przedłużacza elektrycznego?

0
1618

Wykorzystując przedłużacze można przeprowadzić modyfikowanie funkcjonalności sieci energetycznej. Właściwie wybrany oraz dopasowany przedłużacz może być z powodzeniem zastosowany zarówno na zewnątrz, jak też wewnątrz budynków. Jednak wybranie odpowiedniego modelu przedłużacza wymaga zwrócenia uwagi na konkretne właściwości.

Dobrej jakości przedłużacz

Na sposób działania przedłużaczy wpływają materiały zastosowane do jego wyprodukowania, jak też sposób produkcji. Z tego powodu warto jest decydować się na wyroby, które pochodzą od uznanych producentów. Jednak nawet w doskonałej jakości przedłużaczu trzeba brać pod uwagę jego cechy. Właściwości przedłużaczy, na które trzeba zwrócić uwagę to:

– uziemienie
– sposób przechowywania więcej na blogu
– długość
– hermetyzacja.

Długość przedłużacza

Jest to kluczowa cecha każdego przedłużacza. Odpowiednio dopasowana długość pozwala na znacznie bardziej komfortowe korzystanie z urządzeń elektrycznych. Na rynku akcesoriów elektrycznych można znaleźć przedłużacz elektryczny mający nawet dziesięć metrów długości. Trzeba jednak brać pod uwagę, że zbyt długi kabel może być problematyczny choćby w małym mieszkaniu. Wówczas kabel może tworzyć nawet niebezpieczeństwo dla użytkowników podczas poruszania się, gdy nie będzie można go odpowiednio ukryć. Nie warto z tego powodu przesadzać z długością kabla w przedłużaczu.

Sposób przechowywania

Nowe przedłużacze elektryczne nie są układane na stałe. Ważne jest z tego powodu decydowanie się na takie, które można odpowiednio przechowywać. W przypadku przedłużaczy zwijanych można je przechowywać na szpuli, na której nawija się kabel. Prostsze modele posiadają specjalne rozpórki wykonane między innymi z tworzyw sztucznych. Trzeba brać pod uwagę, że sposób przechowywania wpływa bezpośrednio na wygodę użytkowania tego typu produktów.

Uziemienie

Znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem jest decydowanie się na modele przedłużaczy, w których znajduje się uziemienie. Jest to zalecane rozwiązanie szczególnie w przypadku decydowania się na przedłużacze ogrodowe. Brak zastosowania uziemienia może tworzyć poważne ryzyko dla użytkowników. Natomiast przy używaniu przedłużaczy w warunkach domowych można skorzystać z przedłużaczy bez uziemienia. Jednak trzeba brać pod uwagę, że takie wyroby są w znacznie mniejszym stopniu funkcjonalne. Dodatkowo w takich miejscach, gdzie występuję ryzyko zalania przedłużaczy wodą warto jest również brać pod uwagę produkty, które są hermetyzowane.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here