Outsourcing księgowości? Tak, ale tylko w przypadku certyfikowanego biura rachunkowego

Jeśli rozważamy skorzystanie z usługi w postaci outsourcingu księgowości, to powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Z całą pewnością nie powinniśmy rozpoczynać współpracy z pierwszym lepszym biurem rachunkowym, ale dokładnie zapoznać się z jego ofertą i opiniami klientów, którzy skorzystali już z jego usług. Powierzanie finansów komuś spoza firmy wiąże się przecież z dużą odpowiedzialnością.

Outsourcing księgowości? Tak, ale tylko w przypadku certyfikowanego biura rachunkowego

Chociaż na rynku dostępnych jest wiele biur rachunkowych, to jednak nie w każdym przypadku będziemy zadowoleni z jakości świadczonych usług. Zanim zdecydujemy się na outsourcing księgowości, powinniśmy dobrze przeanalizować swoje potrzeby i oczekiwania oraz dokładnie przejrzeć ofertę firmy. Bardzo ważne jest to, aby biuro rachunkowe posiadało świadectwo kwalifikacyjne.

Jeśli zainteresuje nas oferta jakiegoś biura rachunkowego, pierwszym krokiem jest sprawdzenie jego kompetencji i doświadczenia. Mogą je potwierdzić certyfikaty, zezwolenia i ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Taki certyfikat jest potwierdzeniem umiejętności i stażu księgowego. Warto także sprawdzić, czy eksperci z którymi współpracuje biuro rachunkowe, posiadają odpowiednie licencje.

Ochrona danych i cena świadczonych usług

Rzetelne biuro rachunkowe powinno zapewnić najwyższy poziom ochrony danych osobowych, zgodnie ze wszystkimi obwiązującymi regulacjami prawnymi. Z całą pewnością należy wobec tego zwrócić uwagę na to, czy usługobiorca wdrożył wszystkie procedery pozwalające na skuteczną ochronę firmowych danych.

Kolejną kwestią jest cena świadczonych przez biuro usług, która powinna być adekwatna do jakości. Trzeba liczyć się z tym, że tanie usługi oferowane są zwykle przez osoby bez doświadczenia.

Kompleksowa oferta i pozycja na rynku

Jeśli mamy już jasno sprecyzowane potrzeby i oczekiwania co do współpracy z biurem rachunkowym, to wybór tego odpowiedniego będzie znacznie łatwiejszym zadaniem. Podczas przeglądania oferty biura, należy zwrócić uwagę na zakres świadczonych usług. Obecnie wiele biur rachunkowych może pochwalić się szerokim zakresem działalności i być w stanie zaoferować usługi niezwiązane nawet księgowością.

Jeśli chcemy być w stanie spać spokojnie i nie martwić się o firmowe finanse, to najlepiej jest skorzystać z usług renomowanego biura rachunkowego. Powinno ono mieć dobrą renomę na rynku, a jego kadra pracownicza składać się z wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z GLC

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here