Program magazynowy dla małej firmy

Ilość dostępnych na rynku rozwiązań powoduje, że przedsiębiorca wybierając program do magazynu natrafia na nie lada problem. Programy są często bardzo uniwersalne, dlatego poniżej zawarliśmy kilka aspektów, na które warto zwrócić uwagę, by wybrany program faktycznie usprawniał nam zarządzanie magazynem:

1. Funkcjonalność

Oprogramowanie przeznaczone dla małych firm zwykle posiada z góry określony zakres możliwości, którego najczęściej później nie można rozszerzyć. Dlatego przed zakupem programu magazynowego należy sprawdzić, czy zawiera on wszystkie niezbędne funkcjonalności. W przeciwnym wypadku konieczne może się okazać zakupienie rozszerzeń lub nawet zmiana oprogramowania, co może być kosztowne. Dlatego warto w proces decyzyjny zaangażować osoby pracujące na magazynie, by sprawdziły czy dany program magazynowy obsługuje wszystkie dokumenty magazynowe i operacje, które będą niezbędne.

2. Wymagania sprzętowe

Programy magazynowe mają bardzo różne wymagania sprzętowe, mogą też wymagać różnych systemów operacyjnych. Dlatego koniecznie trzeba zweryfikować, czy to oprogramowanie, które nas interesuje, nie będzie wymagało dodatkowej inwestycji w sprzęt komputerowy.

3. Awaryjność i wsparcie techniczne

Warto zorientować się, czy używany program jest awaryjny, bo jeśli tak, to może nie warto inwestować w coś, co tylko będzie utrudniać pracę. Prowadzenie magazynu będzie też o wiele łatwiejsze, jeśli firma oferująca nam program zapewnia wsparcie techniczne, przynajmniej przez pierwszy okres po wdrożeniu programu. Warto zweryfikować też zakres i formę oferowanej pomocy.

4. Koszty wdrożenia i aktualizacji

Należy pamięta, że cena oprogramowania nie zawiera kosztów wdrożenia. Nawet jeśli zdecydujemy się na produkt standardowy, to takie oprogramowanie trzeba zainstalować i skonfigurować, a pracownicy muszą zostać przeszkoleni. Aby nie przeoczyć ukrytych kosztów należy zweryfikować nie tylko opisany powyżej koszt wdrożenia, ale zweryfikować również ile będą nas kosztować późniejsze aktualizacje.

Wśród wielu programów jakie oferowane są małym firmom warto zwrócić uwagę między innymi na LoMag.pl. Za niewielką kwotę oferuje on wszystkie podstawowe funkcjonalności, intuicyjny interfejs, i do tego nawet roczne wsparcie techniczne. Do tego LoMag.pl jest bardzo elastyczny. Sprawdza się zarówno w firmach handlowych jak i produkcyjnych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here