Wzrost kantorów online pokrywa się bardzo mocno z intensyfikacją wyjazdów zagranicznych w celach zarobkowych Polaków. Trudno się dziwić takiemu stanowi rzeczy, ponieważ praca za granicami kraju to możliwość zarobienia większych pieniędzy, ale także koszty finansowe, które liczy się dopiero w chwili, kiedy trzeba je realnie ponosić. Są to przede wszystkim koszty wymiany walut (waluty online), ale także koszty przesyłania pieniędzy pomiędzy dwoma krajami. Kantory online stały się sposobem na zaoszczędzanie sporej części wypłaty przez polskich emigrantów zarobkowych.

Istota kantorów online

PlusKantor to strona Internetowa, którą można znaleźć pod adresem PlusKantor.pl. Inne kantory internetowe wyglądają bardzo podobnie, a ich mechanizm działania jest niemal identyczny. Wartością dodatnią jest tutaj prostota działania i wszyscy operatorzy kantorów starają się eliminować zbędne elementy na swoich witrynach.

Wymiana walut online poprzez kantory internetowe opiera się o rynek Forex, czyli o giełdę walutową, na której spotykają się grupy osób dysponujące walutami wymienialnymi. Jeśli osoba posiadająca złotówki chce nabyć euro, a druga osoba ma euro i chciałaby otrzymać za nie złotówki, system skojarzy te osoby i dokona między nimi automatycznej wymiany. W tym samym czasie wiele osób chce sprzedać jedną walutę i kupić drugą, więc praktyczne działanie systemu polega na łączeniu w jedną pulę wszystkich pieniędzy po każdej stronie transakcji. W ten sposób rynek uzyskuje bliską perfekcji płynność i zawierane na nim transakcje mogą być realizowane niemal natychmiast. Minimalne są też spready, czyli narzut na kurs będący zarobkiem PlusKantor i innych kantorów.

Oszczędności

Mechanizm uzyskiwania oszczędności nie jest skomplikowany i nie wymaga żadnej dodatkowej wiedzy finansowej. Oszczędności są uzyskiwane dzięki lepszym kursom wymiany i brakom dodatkowych opłat. PlusKantor współpracuje z bankami, ma u nich swoje rachunki, dzięki czemu przelewanie środków na rachunki do wymiany jest zazwyczaj pozbawione opłat. Jeśli tylko kantor oferuje taką możliwość, można wpłacić swoją wypłatę w walucie obcej na konto zagraniczne prowadzone w kraju, gdzie się pieniądze otrzymuje, po czym wypłatę środków w polskiej walucie ordynuje się na rachunek w banku polskim. Dla kantoru online są to wszystko konta własne, więc koszty transferowania pieniędzy są minimalne.

Propozycja dla wszystkich – wymiana walut online

Nie ma żadnych ograniczeń w korzystaniu z kantorów online. Może na nich konto założyć absolutnie każda osoba, nie jest ono płatne i jeśli zostanie wykorzystane tylko raz, nie będzie to żaden problem. Z wymiany walut online można korzystać raz do roku przed wycieczką zagraniczną lub zrobić z niej element swojego biznesu i za wszystkie faktury importowe płacić od razu w walucie, w której zostały wystawione. Sam fakt skorzystania z usługi takiej jak kantor online jest w stanie podnieść rentowność działalności gospodarczej o kilka punktów procentowych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here