Strona internetowa za 200 zł! Tanie i profesjonalne strony internetowe dla Twojej firmy! To tylko przykładowe slogany reklamowe, mające zachęcić osoby szukające kogoś, kto będzie mógł stworzyć stronę internetową. Czy jednak rzeczywiście można za grosze uzyskać dobrej jakości stronę www? Ile tak naprawdę może kosztować tworzenie stron www?

Rynek specjalistów tworzących strony internetowe jest ogromny. Agencje interaktywne, firmy specjalizujące się tylko i wyłącznie w kreacji stron www, a także masa osób prywatnych, które w zaciszu domowym projektują i tworzą strony internetowe. Taka różnorodność sprawia, że istnieje ogromny rozstrzał cenowy, a także ten związany z jakością końcową wykonanych witryn www. Co będzie miało zatem znaczenie w związku z wyceną prac przy tworzeniu strony www? Jakie elementy strony internetowej są istotne i jaki jest ich koszt przygotowania?

Rodzaj strony do przygotowania

Rozpoczynając wycenę związaną z przygotowaniem strony internetowej, należy brać pod uwagę to, z jaką witryną chce się mieć do czynienia. Czy mowa o prostej, statycznej stronie internetowej, na której nie będzie zbyt wielu informacji, a ilość podstron zostanie ograniczona do minimum? Czy może mowa o rozbudowanej stronie www, gdzie właściciel będzie miał możliwość ciągłego wprowadzania zmian? Przy rozbudowanych stronach internetowych wymagany jest system CMS. To dzięki niemu, nie mając odpowiedniej wiedzy, bez większych problemów można edytować treści czy grafikę na witrynie.

Strona internetowa z CMS dla administratora jest znacznie droższa od witryny statycznej. Wynika to oczywiście z faktu, że tworzenie stron www z odpowiednim CMS zajmuje wiele czasu i wymaga od projektującego fachowej wiedzy.

Wybór projektanta strony www

Mając ogromne możliwości wyboru projektujących strony www, można trafić do osoby prywatnej, która dorabia sobie, tworząc strony www. Można również zdecydować się na współpracę z profesjonalnymi agencjami interaktywnymi, firmami, które od lat zajmują się realizacją stron internetowych.

Stawiając na współpracę z osobą prywatną, szukając twórców stron www na różnych portalach ogłoszeniowych, na pewno uda się oszczędzić pieniądze. Jednak często jest to działanie krótkowzroczne. Taka osoba wykona stronę internetową, zainkasuje zapłatę i kontakt się urwie. Na wypadek problemów, błędów, może być problem z szybkim wyegzekwowaniem naprawy. Tworzenie stron www przez agencje interaktywne, wyspecjalizowane firmy jest na pewno droższe, ale równocześnie daje pewne gwarancje. Poprzez umowę zabezpiecza się wszelkie prawa i obowiązki. Nie ma problemów w sytuacjach, kiedy strona się popsuje, czy też, gdy trzeba szybko dokonać pewnych zmian, przeprowadzić jej przebudowę.

Trudno wskazać dokładną wycenę strony internetowej. Nie uzyska się dokładnej odpowiedzi na ten temat. Należy pamiętać przede wszystkim o tym, aby do sprawy tworzenia strony www podejść rozważnie. Starannie poszukać specjalistów, którzy mają bogate doświadczenie i na pewno będą w stanie przygotować stronę internetową spełniającą oczekiwania, zarówno zleceniodawcy, jak i internautów.

Artykuł powstał we współpracy z agencją interaktywną Iguana Studio

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here