podatki marynarskie

Mało kto orientuje się, jak tak naprawdę wygląda kwestia zarobków marynarzy, ich ubezpieczeń, systemu wypłaty wynagrodzeń. Ich praca wymaga częstego przebywania za granicą, a konkretnie – pomiędzy jednym krajem a drugim, co jest sporym utrudnieniem w kwestii opodatkowania i innych sprawach formalnych.

Marynarze dostają sowite wynagrodzenie na zasadzie „coś za coś”. Zmuszeni są przebywać przez wiele miesięcy w roku na statku, podczas gdy ich żony zostają na lądzie i zwykle nie pracują, ponieważ zajmują się domem i dziećmi. Rozliczenie podatkowe rodzin marynarzy oraz samych marynarzy jest zatem dość dyskusyjną kwestią. W grę wchodzą tu bardzo wysokie wynagrodzenia i bardzo wysokie podatki, dlatego należy skupić się na tym, aby wykonać rozliczenie dochodowe prawidłowo.

Podatki dla marynarzy to łakomy kąsek dla polskich urzędów skarbowych. Jednak pracując na statku należącym do zagranicznego przedsiębiorstwa, część podatków należy odprowadzić do kraju, dla którego faktycznie się pracuje. Podatki marynarskie muszą zostać właściwie naliczone zarówno w kraju, jak i za granicą, aby nie mieć z ich powodu jakichkolwiek nieprzyjemności.

Gdy otrzyma się dokumentację za rok pracy za granicą, należy sporządzić odpowiedni PIT i przesłać go do rodzimego urzędu skarbowego. Podatek za pracę marynarzy zagranicznych w wielu przypadkach jest rozliczany w kraju, dla którego marynarz pracuje. Jednak co roku należy poinformować swój urząd skarbowy, ile się zarobiło na zagranicznym kontrakcie. Nie wolno tego pominąć, choć wielu marynarzy uważa, że absurdem jest rozliczać się ze swojej pracy w dwóch państwach jednocześnie. Strona radcaprawny-trojmiasto.pl/podatki-marynarskie/ to profesjonalna kancelaria radcowska, która stacjonuje w Trójmieście. Rozliczanie podatków marynarzy najlepiej wykonywać przez kancelarię zlokalizowaną w pobliżu morza, gdzie mieszka najwięcej marynarzy. Dobry radca prawny pomoże rozwikłać sporne kwestie dotyczące rozliczenia podatkowego i pomoże rozliczyć podatki marynarskie. W innych miastach trudno byłoby znaleźć radcę kompetentnego w zawodzie marynarzy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here