Stała obsługa prawna firm - główne zalety

Większość przedsiębiorców jedynie sporadycznie korzysta z pomocy wykształconych prawników. A gdyby tak zapewnić sobie ich stałą obsługę? Co takiego mogłaby na tym zyskać cała działalność? Jakie zalety ma stała obsługa prawna firm?

Ekonomiczne rozwiązanie

Jeden mały błąd potrafi wywołać falę konsekwencji. Zawarcie umowy, przygotowanie nowego regulaminu czy zmiana statusu firmy bez uprzedniej konsultacji z prawnikiem może zakończyć się totalną porażką, bo gdy okaże się, że cokolwiek poszło nie tak, skutkiem nieumyślnego działania mogą być kary finansowe.

Stała obsługa prawna firm kosztuje, ale pozwala uniknąć wydatków wynikających z konieczności opłacania kar finansowych. A skoro one najczęściej są skutkiem nieznajomości prawa, najlepiej analizować je z kimś, kto się na tym zna.

Gwarancja spokoju

Życie przeciętnego przedsiębiorcy jest już na tyle stresujące, że nie powinien on dokładać do niego dodatkowych stresów. A jeśli zapewni sobie stałą obsługę prawną firmy, na pewno poczuje się dużo spokojniej niż wcześniej.

Stałą obsługę prawną najczęściej docenia się w sytuacjach niespodziewanych, do których wręcz nie można się przygotować. Przedsiębiorca nagle wpada w tarapaty, ale zamiast na gwałt szukać różnych rozwiązań w sieci, od razu może powierzyć swój problem obsługującej go firmie prawnej.

Szybkość pracy

Ile czasu musiałaby poświęcić nawet zaznajomiona z prawem osoba na rozwiązanie konkretnego problemu firmy? Na pewno wiele. Najpierw zapoznałaby się z jej statusem, formą i metodami działania, dopiero później przechodząc do analizy sytuacji. Stała obsługa prawna firmy jest więc gwarancją szybkiego działania.

Stałość takiej współpracy zapewnia najlepsze i najszybsze efekty. Prawnik, który zna już dobrze konkretną działalność, jest w stanie błyskawicznie jej pomóc i to w każdej sytuacji – nawet tej, która wydaje się nie mieć wyjścia.

Szeroki zakres usług

W przypadku nawiązywania stałych współprac firmy prawnicze często są w stanie zaproponować dużo szerszy i bogatszy zestaw usług aniżeli w przypadku jednorazowego zlecenia.

Obsługa prawna firm obejmuje wtedy nie tylko zwykłe porady prawne, ale też sporządzanie firmowych dokumentów, opiniowanie umów czy nawet reprezentowanie klientów przed sądami i innymi organami administracyjnymi. A to wszystko uzyskuje się w jednej cenie!

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na aliantlaw.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here