seo
fot. pexels.com

Pisanie tekstów pod tzw. SEO to nadal must have prowadzenia biznesu online i posiadania swojej strony www. Dowiedz się, co powinien zawierać tekst SEO i z jakich elementów się składać, aby był widoczny w wyszukiwarce i pozycjonował Twój biznes!

Zobacz też: https://www.citeam.pl/wlasny-biznes-i-pozycjonowanie-tekstow-jak-pisac-chwytliwe-teksty-czym-przyciagniesz-uwage/

Po co pisać teksty SEO?

Zanim wskażemy kluczowe zasady, które powinien zawierać tekst SEO, warto zaznaczyć dlaczego należy pisać takie teksty. Jeśli nie do końca o tym wiesz, to zapoznając się właśnie z tymi korzyściami będziesz z większą starannością uwzględniał zasady tekstów SEO. 

Otóż dobry tekst SEO wpływa na pozycjonowanie strony, na której się znajduje w wyszukiwarce. Dzięki temu Twoi potencjalni klienci i odbiorcy mają większą szansę dotrzeć do Ciebie, do Twojego biznesu, produktów. To bardzo cenne w prowadzeniu biznesu online, gdzie jest bardzo duża konkurencja. Dobry tekst SEO zostanie umieszczony w wyższych pozycjach w wyszukiwarce, a dzięki temu więcej osób może w niego kliknąć niż gdyby był to tekst niepisany pod SEO i mieścił się na dalszych stronach wyszukiwarki.

Zasady tekstów SEO

  • W tekstach SEO bardzo ważne są nagłówki. Na podstawie tego artykułu są to ,,Po co pisać teksty SEO?’’ oraz ,,Zasady tekstów SEO’’. Podczas publikacji należy ustawić je w formie ,,H2’’ – co robi się w systemie zarządzania treścią, np. w popularnym WordPressie. Dobrze jest, gdy tekst ma 2-3 takie H-dwójki, ale oczywiście jest to zależne od typu tekstu.
  • Istotne jest również, aby tekst miał akapity. To również wpływa na przejrzystość tekstu i pozycjonowanie w wyszukiwarce. Tak samo, jak punktowania, listowanie, tak jak w tym przypadku zostają wymienione od kropek kolejne cechy teksty SEO.
  • Ważne jest, aby tekst miał zdjęcie i to w (np.) WordPressie podpisane. Podpisać należy etykietę, tytuł i alt (tekst alternatywny).
  • Cenne jest, by tekst miał linki, to również sprawia, że jest lepiej pozycjonowany.
  • Dobry tekst SEO powinien mieć także uzupełnione meta title i meta description. te elementy jak i cały tekst powinny zawierać słowa kluczowe ułatwiające znalezienie tekstu w wyszukiwarce.

Przeczytaj też: http://www.nailsworld.pl/kosmetyki-naturalne-czy-dla-kazdego-sa-dobre/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here