Worki wielkogabarytowe typu BIG BAG – czym są i gdzie je kupić?

0
1405

Coraz częściej w przestrzeniach magazynowych wykorzystywane są worki wielkogabarytowe typu BIG BAG. Te elastyczne kontenery świetnie sprawdzają się w wielu branżach. Są trwałe, poręczne, ekologiczne i wielorazowego produktu. Sprawdź, czym charakteryzują się i gdzie je nabyć.

Czym są worki BIG BAG?

Najprościej worki typu BIG BAG można określić mianem elastycznych kontenerów, które wykonane są z tkaniny polipropylenowej (powlekanej lub niepowlekanej). Produkty te są niezwykle trwałe i wytrzymałe i świetnie zabezpieczają przechowywane w nich materiały przed czynnikami atmosferycznymi lub promieniowaniem UV. Właściwości te zależne są od wykorzystywanej technologii, czyli powlekania tkaniny bądź nie. Na rynku można znaleźć również ażurowe worki BIG BAG, które używane są zazwyczaj do przewożenia i przechowywania owoców i warzyw. Jest to idealne rozwiązanie w tej branży, zapewniające wysoki poziom cyrkulacji powietrza. Worki BIG BAG mają szerokie zastosowanie i często wykorzystywane są na przykład w przemyśle budowlanym do składowania gruzu, spożywczym do przechowywania żywności, rolniczym przy magazynowaniu zboża, paszy lub nasion, ale również produktów gotowych.

Jak zbudowane są worki wielkogabarytowe BIG BAG

Worki wielkogabarytowe charakteryzują się prostą budową, różnią się jednak między sobą rozmiarem dna, wysokością, wyposażeniem w leje i ogólną konstrukcją. Ta ostatnia może być zasypowa lub wysypowa, dzięki czemu można dopasować je każdorazowo do konkretnej potrzeby klienta. Swobodne pakowanie oraz wyjmowanie towarów możliwe jest dzięki otwartej górnej części worka. Jeśli zostanie zastosowany górny komin, czyli tzw. lej nasypowy, można uzyskać dodatkową kontrolę nad ilością towaru, który daje możliwość zawiązania worka.

Bardzo ważnym elementem tych produktów są uchwyty. Przy ładunkach wielkogabarytowych jest to niezbędny warunek prawidłowego i funkcjonalnego użytkowania elastycznego kontenera. Można wyróżnić trzy typy uchwytów, posiadających jeden, dwa lub cztery zaczepy. Pierwszy idealnie sprawdzi się do materiałów w postaci sypkiej lub granulowanej, dwa zaczepy dedykowane są głównie przemysłówki rolniczemu, cztery natomiast materiałom o większej wadze i gabarytach.

Gdzie kupić elastyczne kontenery?

Dostępne są w punktach, które specjalizują się w dystrybucji produktów dedykowanych branży magazynowej. Jednym z nich jest Magazynuj PL – sklep internetowy, w którym można zamówić profesjonalne i spełniające magazynowe normy produkty. W ofercie znajdują się regały, kontenery, pojemniki, szafki, a także barierki, wózki, czy podnośniki. Sklep dysponuje szeroką gamą gotowych worków BIG BAG oraz tych wykonywanych na indywidualne zamówienie. Mogą mieć one dowolne rozmiary, uchwyty i parametry, które pracownicy dostosują dokładnie tak, jak życzy sobie tego klient. Głównymi filarami platformy są produkty zwiększające bezpieczeństwo w magazynie, związane z przechowywaniem, wykorzystywane podczas codziennych prac w magazynie i na budowie, a także specjalistyczne meble.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here